Metalické barvy v interiéru

Moderním a vzdušným interiérům bude velmi slušet „chladná“ kovová tvář. Váš byt se díky metalické barvě promění v neobyčejně vyhlížející místnost, kterou nebudete chtít opouštět. Metalické odstíny dodávají na exkluzivitě a působí čistě, až honosně.

Metalické barvy

Tento nátěr představuje speciální pokrytí stěn, které vytvoří kovový vzhled, případně kovové dekorační efekty. Nátěr lze použít také k zvýraznění části některých prostor nebo oživení staré stěny. Metalický nátěr je možné vybírat z několika variant – měď, staré zlato, zlato a stříbro. Jedná se o vysoce kvalitní vodou ředitelnou akrylátovou barvu s moderním kovovým vzhledem. Stříbrná barva i interiéru patří k těm oblíbeným, především pro svou neutrálnost. Dokonalou kombinaci vytváří téměř s každou barvou, která vás napadne. Navíc vypadá velmi luxusně.

Kde všude lze metalickou barvu uplatnit

Barva je určena pro úpravu vnitřních stěnových povrchů. Snadno se nanáší, je paropropustná a odolná proti mokrému oděru. To znamená, že natřené povrchy jsou omyvatelné a odolné proti čisticím prostředkům. Nanášet se může na suché a čisté podklady: štukové omítky, beton, vystěrkované povrchy, dřevotřísku, sádrokarton, dřevo a další. Odstíny se dají mezi sebou dokonce libovolně míchat. Nanášet se dá malířským válečkem, štětcem či stříkáním ve dvou vrstvách. Nepřehlédnutelný dekorativní efekt stěny lze získat strukturováním barvy houbou, nerezovou či plastovou stěrkou.

Metalická barva nejen na stěny

Využít se dá nejen na stěny, ale k přetírání rámu obrazů, zrcadel, polystyrenových lišt. Metalický nátěr je možné použít v neředěné formě, ale pokud chcete dosáhnout jemnějšího vzhledu, rozřeďte jej vodou. Barva se před nanášením musí pořádně promíchat. Výsledný efekt metalického nátěru závisí na předchozí barvě stěny, kde bude nátěr nanášen. U světlých stěn je v porovnání s těmi tmavými markantní rozdíl. Zkuste proto tedy první kousek „nanečisto“ abyste viděli, jak bude barva po zaschnutí vypadat. Pokud se vám odstín nelíbí, budete muset nejdříve vybílit, teprve následně nanést metalickou barvu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *