Zazimování venkovního bazénu

Zazimování venkovního bazénu je úkol, na který se drtivá většina z vás netěší. Podzimní čas je již v plném proudu a koupací sezoně již dávno odzvonilo. Připravit bazén na nejchladnější období v roce je velice důležité a rozhodně se nevyplatí tuto činnost podcenit nebo zanedbat. Zazimování ochrání váš bazén před poškozením a zároveň vám umožní jej hned na jaře používat a to i bez nutnosti kdovíjaké péče. Jestliže nevíte, jak zazimování venkovního bazénu probíhá, nenechte si ujít dnešní článek, ve kterém vám s tímto úkolem ochotně poradíme!

shutterstock_158409560

Kdy je ten správný čas pro zazimování venkovního bazénu?

Nejdůležitějším úkolem je odhadnout správný čas pro zazimování. Pokud byste bazén zazimovali příliš brzo – voda v bazénu by byla ještě příliš teplá – mohlo by dojít k tvoření řas a množení bakterií, což byste na jaře určitě neuvítali s nadšením. Ideální je, pokud se do zazimování pustíte v době, kdy bude teplota vody okolo 10 – 15 °C a zároveň tehdy, kdy minimální noční teploty nebudou klesat pod bod mrazu.

Pár užitečných rad, které jistě oceníte

Jestliže si se zazimováním vašeho venkovního bazénu nevíte rady, můžete si vzít na pomoc následující tipy, které vám s tímto úkolem hravě pomohou i poradí. Učený z nebe nespadl!

  • Nejdříve z vody odstraňte veškeré nečistoty – napadané listí, hmyz – a to nejen z vody, ale i ze dna bazénu. Máte-li vysavač, dno bazénu důkladně vysajte.
  • Odpusťte přebytečnou vodu z bazénu. Myslete na to, že veškeré technologické prostupy by měly být minimálně 15 cm nad úrovní odpuštěné vody.
  • Nezapomeňte pečlivě vyčistit stěny bazénu.
  • Nyní přistupte k ošetření vody. Je dobré použít chlor a pH, abyste vodu stabilizovali. Použijte i zazimovací roztok.
  • Odpojte veškeré hadice a filtraci.
  • Bazén nakonec zakryjte speciální síťovanou plachtou, která se postará, aby do bazénu nenapadaly žádné nečistoty.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *