Moderní bydlení jde ruku v ruce se zdravým životním stylem

Chcete bydlet skutečně moderně a podle toho vybavujete svůj byt, nebo svůj dům? Pokud ano, nezapomínejte také se zdravým životním stylem, který s tím velmi úzce souvisí. Jak konkrétně? To vám řekneme.

Domácí potraviny
Domácí potraviny

Nezapomínejte na rostliny

V domě i bytě by měly mít místo rostliny. Z jakého důvodu? Primárně je to proto, že dokážou velmi dobře vylepšit vzhled každého interiéru a mohou do něho přinést i kousek přírody. A to platí i o skutečně nadčasových realizacích v souvislosti se stavbou, nebo rekonstrukcí. Navíc mají rostliny tu výhodu, že vám pomohou k lepšímu ovzduší, díky své produkci kyslíku.

Pěstujte domácí potraviny

Rostliny nemusí být vždy jenom okrasné. Může se jednat i o klasické plodiny, ze kterých lze mít nemalý užitek. Můžete je pěstovat jak na zahradě u svého rodinného domu, tak třeba na terase nebo na balkoně, pokud budeme mluvit o bytech. Jedním z příkladů je třeba naše rada, jak na sázení batátů. Jde o zeleninu velmi podobnou bramborám, která nadchne svou chutí. Pokud se podíváme na základy pěstování, můžeme je shrnout do tří hlavních bodů. Nutností je:

  • dostatečně kvalitní a vyživená zemina,
  • dostatečný prostor mezi jednotlivými rostlinami,
  • ochrana před mrazem a nízkými teplotami.

Moderně znamená zdravě

Ano, i to souvisí s bydlením. I když je trendem si jídlo spíše kupovat, pamatujte na to, že fastfood nebo polotovary rozhodně nejsou to pravé. Když už si jídlo chcete kupovat, tak jedině to kvalitní. Lepší je ale si ho uvařit. Podívejte se na web Bataty.cz, kde najdete zajímavé inspirace k tomu, jak se dá využít třeba právě zmíněná zelenina, která je ideální jako chutná příloha. Myslete na to, že když máte doma moderní kuchyni, je dobré ji také začít využívat. Správné vaření je v dnešní době spojeno hlavně s používáním kvalitních surovin, s eliminací dochucovadel a také se snahou vytvořit spíše jednoduché a pochopitelně také lehké jídlo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *