Návrat k chovu drůbeže a králíků. Jak vybrat to správné krmivo?


Chcete si pochutnávat na domácích vajíčkách od spokojených slepiček, nebo toužíte začít s chovem králíků? Dnešní možnosti jsou větší a celý chov i vše okolo v mnoha ohledech jednodušší. Jedním z klíčových aspektů úspěšného chovu drůbeže nebo králíků je volba kvalitního krmiva. A podle čeho vybírat to správné? V článku najdete rady, které vám mohou pomoci při řešení důležitých otázek v chovu.

Pro výkonnost při snášení vajíček

Pro kvalitní vajíčka a bohatou snášku každý den je potřeba, aby byly nosnice správně živené. Jedině tak mohou dávat hodně vajíček a vydržet v produkčním věku co možná nejdéle. Krmivo pro nosnice je navrženo přesně pro splnění nutričních potřeb. Dále je možné vybrat si konkrétní krmnou řadu určenou buď pro kuřice, nosnice ve snášce a plemenné nosnice. Díky tomu můžete maximalizovat své chovatelské úspěchy a dopřát slepicím přesně to, co potřebují.

Krmivo podle vašich chovatelských ambicí

V rámci kategorií jednotlivých krmných směsí jsou konkrétní řady určené pro splnění daných potřeb zvířete. Optimálně navržené krmivo pro králíky může být buď v podobě vhodné pro výstavní jedince, kdy je cíleno na udržování ideální váhy a kvalitu srsti, nebo pro výkrm, a tedy rychlé přibývání na váze. Podobně je rozvrženo i krmivo pro drůbež, které může být určené pro slepice, ale třeba i pro vodní ptactvo. Při výběru krmiva nezapomínejte i dodržovat doporučené krmné dávky.

Najděte si nejbližšího distributora krmiv

Pokud chcete svým zvířatům dopřát kvalitní krmnou směs za příjemnou cenu, najděte si na internetových stránkách svého distributora krmiva značky Energys. Při odběru krmení zvolte velikost balení podle toho, kolik máte zvířat. Nákupem většího pytle s krmnou směsí si vyřešíte starosti na delší dobu dopředu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup