Několik tipů, jak vyzdobit každou kuchyni

Přemýšlíte nad tím, jak vdechnout kuchyni nový život? Jak se odlišit od ostatních a vytvořit jedinečný prostor v kterém se budete cítit dobře? Pak si přečtěte několik následujících tipů.

Pokud chcete být majitelem opravdu osobité kuchyně, pak zvolte konkrétní téma, které bude jednotlivé prvky spojovat. Může se jednat o dekorativní motivy (například zeleninu, květiny, či starožitné reklamní cedule), či venkovský styl se starožitnými dekoracemi. Smaltované hrnky, nebo nádobí po babičce dokáží udělat velkou parádu a oživit každý prostor. navíc můžete být kreativní a vybrat třeba plechové hrnky se jménem.

Nebojte se experimentovat, vyberte veselou barvu, která doplní stávající prvky ve vaší kuchyni. S barvou pak slaďte prostírání, utěrky, rukavice do trouby či samotné nádobí.

Kuchyně je často prostorem studeným, plným hladkých a snadno udržovatelných materiálů. Ovšem i takový prostor jde snadno oživit. Vyhrát si můžete s kořenkami pověšenými na zdi, různě barevnými lahvemi na olej, dřevěnými dekorativními příbory nebo porcelánovou mísou naplněnou jablky či česnekem.

Kuchyň také nemusí být pouze užitkovou místností, ale i v ní si můžete najít koutek, který vyzdobíte podle svých přestav. Udělejte si například věšák na pánve a cedníky, který bude zároveň sloužit jako tématická dekorace. To samé můžete udělat například s barevnými hrnci, které lze vystavit na kuchyňské lince nebo za sklem.

Fantazii se meze nekladou, můžete vytvořit zátiší z ovoce, vystavit sváteční nádobí, nebo naplnit sklenici korky od vín, které jste vypili. Čistě dekorativní prostor je i v kuchyni stejně důležitý, jako v kterékoliv jiné místnosti. Pokud máte například výklenky ve zdi, nenechte je zet prázdnotou a vyplňte je třeba vázou se sušenými květinami, svícnem či oblíbenými obrázky. Zátiší můžete doplnit také o smaltovaný hrnek, který navodí venkovskou atmosféru.

Kuchyni můžete vyzdobit podle vlastních představ naprosto stejně, jako každou jinou místnost v bytě. Samozřejmě se zachováním volného místa v okolí elektrických spotřebičů a sporáku. Na bezpečnost nezapomínejte.