Trápí vás plíseň v bytě? Zbavte se jí i bez chemie!

Plíseň je nevítaný společník, který se z čistajasna může objevit i u vás doma. Nejenže je zdraví škodlivá, ale zároveň nevypadá zrovna přitažlivě. Nikdo z vás jistě nechce každý den očima sledovat fleky na zdi, které se s radostí rozšíří, pokud dostatečně rychle nezareagujete. Hledáte způsob, jak plíseň vyprovodit z vašeho domova, aniž byste byly nuceni použít chemii? Pak si rozhodně nenechte ujít dnešní článek, ve kterém vám poradíme, jak s plísní zatočit a pozor – i bez chemie! Ať už vás plíseň zaskočila v rohu sprchového koutu, kolem oken, ve skříni či na chodbě, věřte, že se jí můžete zbavit poměrně snadno! Stačí jen nečekat a jednat.

Odstraňte plíseň v bytě

Na plíseň pomocí octa

Není žádným tajemstvím, že právě ocet platí v domácnosti za nedocenitelného pomocníka. Když jde o plíseň, věřte, že se na něco můžete s klidným srdcem spolehnout. Bojovat proti plísni pomocí octa – to věděly již naše babičky – a proto vám nic nebrání jejich fígl vyzkoušet. Zajímá vás, jak to vyřešit se zápachem, pro který je typický? I tento problém se dá hravě vyřešit, pořídíte-li si ocet bílý či vinný – ty nemají tak agresivní pach.

Vápno a plíseň? Proč ne!

Dalším osvědčeným trikem, jak zničit plíseň, je i nátěr vápnem. Díky svému vysokému pH vytvoří pro plíseň nepříznivé prostředí, ve kterém se nebude moci dále šířit. Vápenné nátěry pořídíte za přátelskou cenu – cca 100,-Kč/5kg balení. Jedná se o dlouhodobé řešení, jak plíseň odstranit z vašeho domova.

Znáte Tea Tree olej?

Proti plísním šikovně bojuje i Tea Tree olej. Vyznačuje se dezinfekčními a protiplísňovými účinky, přičemž doporučené dávkování se uvádí 10kapek/2 lžíce vody. Zajímá vás, v jakých cenových relacích se dá olej z čajovníku pořídit? Nečekejte nic strašného, co by zruinovalo vaší peněženku! 100ml oleje vás vyjde asi na 100,-Kč. Vzhledem k jeho ředění vám ale vydrží docela dlouho.

Závěrem

Chcete-li se plísně jednou provždy zbavit, jistě hledáte dlouhodobé řešení. Ocet i olej z čajovníku ovšem představují spíše krátkodobé řešení, díky kterému plíseň sice na čas zmizí, ovšem nikdo vám nezaručí, že se zase nevrátí. Mnohem lepší je vyřešit hlavní příčinu vzniku – vlhké zdi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *