Originální umění – dřevěné sochy vyřezávané motorovou pilou

Některé zahrady jsou zarostlé a neupravené a na jiné je radost pohledět. Zejména na takové, které krášlí unikátní dřevěné výtvory. Stačí obyčejný vykotlaný pařez a hned máte prostor pro vlastní invenci. Zahradní dřevěné sochy není jednoduché vyrobit a už vůbec ne motorovou pilou. Zdá se nám to až nemožné, aby takový hrubý nástroj mohl vyřezat efektní sochy.  Pochopitelně na detaily příkladně v obličejové části se používá bruska nebo tradiční dláto. Víc by vám o tomto umění dovedl říct truhlář Radim Sibera, který se řezbářství věnuje řadu let. Jeho tvorbu znají i přední čeští umělci jako Pavel Šporcl, Monika Absolonová, Petr Kolář, Michal David, Tomáš Klus a Lucii Bílá, pro které vyřezal slony pro jednu charitativní akci.

Zahradní dřevěné sochy mistra Sibery osvěží každý pozemek

Efektní dřevěné sochy vyřezávané motorovou pilou​ mohou zdobit i vaší zahradu. Dřevěné sochy nahrubo opracované mají své kouzlo a duši. Chladivý mramor a kámen nás fascinuje, ale teplo vyzařující ze dřeva je lákavější. Je neuvěřitelné, jaké příběhy vznikají pod šikovnými rukama řezbáře.  A pokud máte zájem o nějakou dřevěnou sochu dle vaší představy, máte ji mít. Ovšem to musíte zavítat do Nekoře nedaleko Orlických hor, kde řezbář Sibera vyřezává své skvostné díla. Budha, Moai, anděl, ptáci, krokodýl, kapři, kočky, jezevčíci a další zvířata či abstrakce čekají na svého majitele.

Dřevěná socha jako jedinečný dárek

Láska ke dřevu se dědí a stejně tomu je i v tomto případě. Syn, otec, děda a praděd se u Siberů věnovali práci se dřevem. Originální dřevěná socha potěší oko vašich návštěvníků stejně jako oslavence. Nemusíte se trápit s výběrem originálního dárku. Stačí navštívit mistra Siberu a je hotovo. Podrobnější informace naleznete na webu drevene-sochy.cz.