Podlaha, ze které by se dalo jíst? Tipy na dokonale čistou podlahu

Chcete mít doma nebo v kanceláři čistou podlahu, ze které by se dalo lidově řečeno jíst? V tom případě je nutné dodržovat několik pravidel a průběžně se o podlahu starat. Současně je nutné vymýtit představu, že co je mokré, to je čisté. Mokré prostředí totiž přeje nejen špíně ve spárách, ale hlavně bakteriím, které se mohou nekontrolovaně množit. Navíc nové typy podlah lze vodou nenávratně zničit. Jak tedy čistit různé druhy podlah?

Čistá od samého začátku

Péče o podlahu začíná samotnou její pokládkou. Je nutné zajistit perfektní vyčištění ještě před samotným nastěhováním nábytku. Co je myšleno perfektním vyčištěním? Předně odstranění výrobních a montážních nečistot, hrubé špíny a prvotní ošetření ochranným filmem. Ten zamezí vnikání nečistot do struktury podlahy a usnadní následné každodenní čištění. Tuto činnost je vhodnější svěřit specializované firmě, která se o připravení podlahy na provoz postará.

Jarem k čisté podlaze?

Rozhodně ne, většina podlah včetně povrchu dlažby se může nenávratně poničit. U dlažby jsou problémem navíc spáry, do kterých se díky roztírání špinavé vody dostanou bakterie. O samotném zčernání spár ani nemluvě. Každodenní údržbou by proto mělo být vysávání nebo smetení hrubých nečistot, prachu a nečistot, které mohou podlahu poškrábat nebo se zadřít do spár. Následně je vhodné pravidelně podlahu vytřít pouze vlhkým mopem. Skvrny nebo velké znečištěné plochy je vhodné vyčistit okamžitě po vzniku hadrem navlhčeným vodou, příp. neagresivním čisticím prostředkem, následně vytřete podlahu do sucha.

Nezapomínejte ani na voskování

Jak na více znečištěné podlahy? V tomto případě je vhodné pro čištění podlah využít odborníků, kteří vyčistí podlahu strojově. Pro menší plochy se na hloubkové čištění používají kotoučové stroje, silné znečištění naopak odstraní kotoučové stroje s pady. Nakonec je vhodné podlahu ještě odborně ošetřit. To se provádí pomocí speciálního polymerového vosku. Vosk nejen vrátí lesk podlaze, zároveň jí chrání před znečištěním. Ošetření voskem je vhodné provádět na většinu měkkých a tvrdých druhů podlah včetně PVC, marmolea nebo lakovaných parket.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup