Proč si pořídit infratopení

infratopení

Dokonale vytopit celý dům není snadný úkol, avšak při dobré volbě topných těles zajistíte v domácnosti příjemné teplo počas všech chladných měsíců. Podívejme se společně na to, jak vám může šikovně posloužit infratopení.

Jak fungují infrapanely

Jelikož infratopení zatím není v českých domácnostech moc běžnou záležitostí, mohla by právě tato nevědomost někoho odradit od jeho pořízení. Princip těchto topných těles funguje na základě sálavého tepla. Panely se zahřejí a začnou produkovat infračervené záření, které ohřeje vybavení v místnosti. To si následně většinu tepla drží v sobě a pouhý zlomek proudí do okolního vzduchu. Konvekční vytápění, na nějž jsme běžně zvyklí, funguje přesně naopak.
Výhodou tohoto principu, kdy se teplo drží v podlaze, stěnách a nábytku, je velká úspora provozních nákladů. Na rozdíl od radiátorů se také nemusíte potýkat s rozdílnými teplotami v různých částech místnosti. Maximální odchylka teplot mezi podlahou a stropem je s infrapanely přibližně 1 °C, přičemž s radiátory se může jednat až o 7 až 8 °C. Situace je zapříčiněna neustálým prouděním vzduchu.
Instalace infrapanelu na stěnu
Instalace infrapanelu na stěnu

Estetika i praktičnost

Radiátory mnohdy působí velice nevzhledně a dokážou pokazit vizuál celého interiéru. Řešením tohoto estetického problému mohou být právě infrapanely. O tom, jak bude topné těleso vypadat, si rozhoduje zákazník. Můžete si vybrat, jestli chcete, aby působilo jako obraz, zrcadlo nebo třeba moderní designový panel vyrobený ze skla.
Infračervené ohřívače vyhovují široké škále různých řešení vytápění.
Infračervené ohřívače vyhovují široké škále různých řešení vytápění.
Infratopení lze používat kromě domácností i do různých hal a jiných velkých prostor. Dalším bonusem je jejich velikost. Tenký panel zabere pouze malý kousek prostoru a umístit jej můžete téměř kamkoliv. Populární jsou stropní infrapanely, které nezaberou žádné zbytečné místo a zaručí dokonale vyhřátou podlahu. Nejvíce se hodí do rozlehlých místností a schodišť. Na závěr bychom neměli opomenout snadnou obsluhu, kterou hravě zvládne každý.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup