Potřebuje váš vůz novou autobaterii? Poradíme vám jakou!


Vybrat správnou autobaterii do automobilu nemusí být tak snadné, jak se na první pohled může zdát. Obzvláště pro laika. Nechte si proto poradit. 
S vybitou autobaterií má neblahé zkušenosti zřejmě každý řidič. Jednou zkrátka nasedne do svého automobilu, ale nenastartuje ho. Na vině v mnoha případech bývá právě vybitá autobaterie. Tu je pak třeba buď dobít, nebo vyměnit za novou.

Co ovlivňuje životnost autobaterie?

Jednou doslouží každá autobaterie, jde jen o to, za jak dlouho se tak po jejím pořízení stane. Životnost autobaterií se pohybuje mezi čtyřmi až šesti lety v závislosti na jejich používání, stylu a četnosti jízdy a podobně. Autobaterkám obecně nesvědčí mráz, městský provoz, ale také, když je vůz delší dobu mimo provoz. Vysoké energetické nároky však mívají i moderní vozy plné elektronických vymožeností.

Autobaterie podle typu auta

Zřejmě každý řidič ví, že do svého vozu nemůže dát jakoukoliv baterii. Řídit se může buď pokyny uvedenými v příručce k danému vozu, nebo na základě parametrů staré baterie. Těmi jsou její velikost, napětí, kapacita, ale třeba i tzv. pólování

Rozměry, kapacita a pólování

Rozměry autobaterie jsou jasné. Dobře si ji proto přeměřte, baterka do vašeho musí dobře zapadnout. Napětí u většiny osobních vozů bývá 12 V, pojem kapacita obnáší, kolik proudu vaše nová baterka bude schopna poskytovat, a pólováním rozumíme umístění kladného pólu.

Nakupujte na internetu

Pokud ve svém voze opravdu vyznáte, můžete si autobaterii bez obav pořídit na internetu. Baterie pro všechny modely vozů seženete například v e-shopu nekvinda-obchod.cz, ve kterém najdete baterie pro všechny typy vozů včetně zemědělských strojů a autobusů stejně jako veškeré náhradní díly, pneumatiky, zahradní techniku a svařovací materiál. Potřebujete-li třeba kvalitní svařovací drát, stačí jen kliknou na odkaz https://www.nekvinda-obchod.cz/334-02-svarovaci-draty/ a v klidu vybírat.