Poznejte kouzlo ložnice ve venkovském stylu!

Zařizujete si novou ložnici nebo chcete změnit či oživit tu stávající? Poznejte krásu venkovských ložnic a nechte se inspirovat. My vám poradíme jak na to!

Ložnice zařízené ve venkovském stylu se v poslední době stávají čím dál oblíbenějšími. Stále častěji se navracíme k tradičním hodnotám a znovu objevujeme kouzelnou moc interiérů našich prababiček.

Hlavním rysem venkovského stylu je kombinace funkčnosti a útulnosti pokoje. Takto zařízená ložnice nemusí být tedy oblíbena jen romantiky.

Na co se tedy u zařizování venkovské ložnice zaměřit?

rustic-loznice

Barvy

Dominantní barvou je bílá. Představuje zde především čistotu. Kombinuje se s různými pastelovými tóny barev, třeba modrou nebo růžovou, které vaši ložnice zútulní. Další variantou mohou být například tapety s motivy drobných kvítečků či jemných proužků.

Nábytek

Venkovský styl si žádá poctivou práci, tudíž nikoho nepřekvapí, že by nábytek měl být z přírodního materiálu. Ano, ze dřeva. Kvalitní nábytek vyrobený z dřevěného masivu tak podtrhuje funkčnost venkovského stylu.

Dominantou ložnice by měla být bezesporu masivní postel s vysokou a anatomickou matrací, která usnadní vstávání i méně pohyblivým jedincům. Matrace by měla tedy opět přispět k funkčnosti daného stylu. Pokud zapátráme v paměti, vybavíme si jistě i poctivé péřové duchny, které nikdy nezklamaly a pod kterými snad nikomu nemohla být zima. Určitě popřemýšlejte i nad touto možností. K nocím na vesnici u babičky přece patřily.

vintage-loznice

Doplňky

Dekorace v místnosti dokážou atmosféru venkova krásně podtrhnout a doladit. Je nezbytné podotknout, že hlavní roli zde hraje krajka či juta. Které typické kousky by vám tedy neměly rozhodně chybět?

  • Lampičky – vytvoří intimní a útulnou atmosféru.
  • Závěsy a romantické povlečení – jemnými vzory docílíte romantické atmosféry.
  • Koberec – ne přes celou místnost, ale větších rozměrů ideálně v místě postele.
  • Obrazy – malované obrazy jsou pro tento styl nejlepší volbou.
  • Vázy s květinami – nesměly snad  na žádném venkově chybět.

venkovsky-styl

Můžete si pořídit i další doplňky, které podtrhnou krásu venkovského stylu, volba je jen na vás.

Jen nezapomínejte na to, že méně znamená někdy více! Proto si napřed pořádně promyslete, jaké doplňky vám rozhodně v ložnici nesmí chybět a bez kterých byste se obešli. Vždyť v jednoduchosti je krása!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *