Trendy v bydlení pro rok 2017

Odpočatí po dovolené se v této době pouštíte do bytových úprav, abyste byli hotoví před vánocemi. Nebo právě finišujete s dostavbou domu a čeká vás vybavení jednotlivých místností. V každém případě se hodí vědět, jakým směrem se bytový design posune v příštím roce.

shutterstock_154532936

Otevřené prostory se uzavírají

Velké otevřené místnosti přestávají být zajímavé. Stále víc se projevují nedostatky takového řešení, přecejen začínáme toužit po troše soukromí. Trendy budou útulná zákoutí k odpočinku s knihou.

Nemusíte hned stavět zděné příčky, stačí zástěna nebo policový systém, který předělí velkou místnost na několik zón.

Materiály stále přírodní

Návrat k přírodě je trend dlouhodobý a i v příštím roce to budou materiály jako dřevo, hlína a proutí, co převládne v našich interiérech. Na ústupu je mramor, jeho leštěné plochy nahradí terakota s matnou povrchovou úpravou.

I kovové předměty a části nábytku zmatní – na místo leské mědi bude trendy spíš tmavá industriálně vzhlížející ocel.

Objevte ratan a korek. Právě korek najde široké uplatnění, na podlaze, jako povrchová úprava nábytku i na zdi.

Jaké barvy si připravit

I barvy pro příští rok vycházejí z přírody. Bude to tmavě zelená, která se vrátí do našich interiérů. U volby odstínu ale musíme být velmi opatrní, vybíráme skutečně jen takové, jež najdeme v přírodě: barvu listí, hlubokého lesa, olivově zelenou. Jen ty nám přinesou do bytu zklidnění a relaxaci, ostatní by mohly působit rušivě. Vhodně kombinovat ji můžeme se znovu objevenou terakotou a laskavou béžovou.

Dalšími trendy v barevnosti jsou sluníčkově žlutá, hluboká modř a jemné pastelové barvy. Růžová bude in nejen v dívčích pokojích. Eleganci a důstojnost dodá břidlicově šedá.

V následujícím roce to bude dost o originalitě, určitá uniformita, která ovládla naše domovy, je na štěstí na ústupu. Jsou to hlavně nápisy na zdech – sice jsou milé, laskavé motivační, ale už je jich opravdu moc. Ve výzdobě svého bytu buďte kreativnější.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *