Přivítejte doma jaro čistotou a svěžestí!

Čím by se měl jarní úklid lišit od ostatních? Které věci doma potřebují naši pozornost a důkladnou péči po dlouhé zimě? Vybrali jsme z nich ty zásadní!

jaro
Jaro

Konečně se můžeme těšit z jara, které se zanedlouho projeví v plné síle. Nechte proto zazářit a prokouknout i svůj domov a nabijte se pozitivní energií nejen venku v přírodě. Vytvořte si svou malou jarní přírodu a oázu klidu přímo doma. Poradíme vám, jak na to!

Okna

Není zřejmě krásnější roční období, ve kterém by se tak dokonale jevila čistá a blýskavá okna. Neotálejte a pozvěte si první sluneční paprsky přímo domů. Místnosti nádherně prokouknou a vy se můžete z okna pokochat rozkvétající jarní přírodou.

Tip: 

Do kbelíku si nachystejte větší hadřík s horkou jarovou či mýdlovou vodu. Okna pomocí vody tak nejprve zbavíte větších nečistot a mastnoty. Po důkladném omytí použijte přípravek na okna a suchým měkkým hadříkem vyleštěte.  Pro maximální efekt doleštění můžete použít i kuchyňské papírové utěrky, které jsou ideální na okenní rohy. Doporučujeme tento čistící prostředek.

Postel

Kompletní údržbu postele nezanedbávejte! Hadříkem a vhodným přípravkem důkladně omyjte celý rám postele a matraci z obou stran. Matraci ještě před tím zbavte prachu pomocí vysavače a vyklepání.

Nezapomínejte především na lůžkoviny! S nimi jste v bezprostředním kontaktu každou noc. Musí se tak poprat s jistým množstvím potu, chlupů, částeček kůže a jiných nečistot.

Tip:

Chcete poskytnout matraci maximální ochranu a zároveň prodloužit délku její životnosti? Skvělým pomocníkem je v takovém případě chránič matrace. Další plusový bod pro jeho pořízení je velmi snadná údržba. Chránič z matrace jednoduše sejmete a vyperete.

Pro nadcházející teplejší večery doporučujeme celoroční přikrývky. Ideálně se přizpůsobí tělesné teplotě a nemusíte se obávat, že za edinou noc propotíte peřinu skrz na skrz. V zimě pak naopak oceníte její vysokou hřejivost. Jednoduše řečeno ideální přizpůsobivá peřina.

Postel
Postel

 Dekorace

Schovejte či odstraňte z dosahu veškeré dekorace, které by vám mohly ještě stále připomínat zimní období. Dejte prostor veselým a zářivým barvám, které symbolizují probouzející se přírodu.

Tip:

Největší efekt zajistí živé květiny. Pokojové rostliny v květináči, ale i pouhá květina ve váze dokáže proměnit místnost k nepoznání.  Umělé květiny si domů nepořizujte, doma velkou parádu nepředvedou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *