Jaký materiál je pro vaše kuchyňské nádobí nejvhodnější

Vybrat si ze současné nabídky to nejvhodnější nádobí, je dost složité. Na jeho výrobu se dnes používá tolik různých materiálů se specifickými vlastnostmi, že je dobré o nich něco vědět dřív, než si nádobí pořídíme.

Říká se mu černé nádobí

Hrnce, pánve a pekáče se odjakživa nazývaly černým nádobím, snad proto, že měly dna opálená od ohně. Dnes je barevnost kuchyňského nádobí mnohem širší, a to i díky použitému materiálu.

Nerezové nádobí

Patří mezi nejrozšířenější nádobí u nás, je odolné, při vhodné péči vydrží dlouho funkční a elegantní. Je to vynikající materiál, jeho vlastnosti je ale dobré podpořit vrstvením. Vyplatí se sendvičové dno, kdy se mezi nerezový povrch vkládá například vrstva hliníku pro lepší rozvod tepla.

Smaltované nádobí

Je odolné, při správném zacházení vám vydrží hodně dlouho. Pozor si musíte dát jen na prudké nárazy, které by mohly smalt poškodit. Díky velkému výběru barev je vhodné do každé kuchyně.

Litinové nádobí

Litina patří mezi klasické materiály, je to velice pevný a velmi dobře tepelně vodivý materiál. Hodí se pro pomalou přípravu pokrmů, ať už se jedná o vaření či pečení. Nádobí je vhodné na indukci. Při častém použití vytvoří oleje z pokrmů na povrchu přirozenou nepřilnavou vrstvu, takže můžete omezit množství tuku nebo zkusit vařit bez něj.

S nepřilnavým povrchem

Především na pánvích a pekáčích oceníme nepřilnavou vrstvu, díky níž se nám pokrmy nepřipalují a nemusíme pro jejich přípravu používat tuk. Jedná se nádobí teflonové nebo keramické. Zatímco teflonová vrstva se poměrně brzy ničí, keramické nádobí je odolné a trvanlivé.

Luxusní měď a titan

Kromě výborných tepelných vlastností a vysoké odolnosti je titanové a měděné nádobí opravdu luxusní záležitost také i kvůli ceně. Odmění se ale vysokou kvalitou a komfortem při vaření. Titanový hrnec stačí rozpálit, pak můžete přívod energie ztlumit a vše se dokonale uvaří a propeče. Měděné hrnce a pánve jsou oblíbené profesionálními kuchaři, protože materiál bleskově reaguje na změny výkonu sporáku. Vaření je tak velmi rychlé a úsporné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *