Profesionální péče o zahradu se vyplatí od úplného začátku

Pokud jste právě koupili, případně dostavěli váš domek, máte pravděpodobně spoustu starostí se zařizováním a stěhováním. Neměli byste při tom ovšem zapomenout ani na kus zeleně, který váš dům obklopuje.

V případě, že už teď víte, že na vaši zahradu nebudete mít dost času, nebo pokud zahradničení není váš koníček, svěřte tuto starost profesionálnímu zahradnictví.

stichaasyn 1a

Vyhněte se chybám

Ideální je samozřejmě jejich služby využívat hned od samého začátku. V první řadě vám pomohou s projektováním zahrady tak, aby vypadala podle vašich představ, abyste tu měli dost místa pro relaxaci, setkání s rodinou a přáteli a případně i na pěstování nějakého ovoce nebo zeleniny.

Vaše zahrada tak bude vypadat uspořádaně, vkusně. Zároveň se tak vyhnete chybám kvůli neznalosti půdy nebo kvůli tomu, že nevíte, co jednotlivé rostliny a dřeviny potřebují.

Tím, že se zahradníci budou podílet už na návrhu, budou vaši zahradu později znát – takže budou i příště vědět, co potřebuje.

stichaasyn 1b

Pokud navíc začnete spolupracovat se zahradnictvím až později, může být úprava vaší zahrady být náročnější a dražší – zvláště pokud bude před tím dlouho bez údržby. Rostliny je například nutné pravidelně zalévat, stromy je třeba zmlazovat, keře prořezávat a trávu sekat. Pokud o zahradu vy nebo zaměstnanci zahradnictví nepečujete, mohou být stromy i keře přerostlé, škodit svým stínem rostlinám, které pěstujete. Stejně tak se mezi nimi i v trávě může nacházet spousta plevele.

TIP: Doporučujeme zahradnictví Šticha.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *