Prudké zdražování bytů. Proč je právě teď ideální čas na pořízení nemovitosti?

Trh s nemovitostmi je na tom dobře. To nezměnila ani úprava hypoték, které už nejsou poskytovány v 100% výši hodnoty kupované nemovitosti. Zájem o nové byty stále stoupá. Ať už se jedná o osobní nákup nebo je hlavním cílem investice a zhodnocení finančních prostředků, je právě teď ideální čas na nákup nového bytu.

Zdroj: https://www.pubec.cz/nemovitost/pl-9532-atypicky-zdeny-byt-4-1-v-plzni-na-doubravce
Zdroj: https://www.pubec.cz/nemovitost/pl-9532-atypicky-zdeny-byt-4-1-v-plzni-na-doubravce

Kde je zvyšování cen nejvyšší?

Prodej bytů v Plzni zaznamenal v druhém kvartálu letošního roku nárůst cen o 14 %. To znamená jediné. Poptávka po nemovitostech v tomto kraji je stále větší. Nové příležitosti, pracovní pozice a všeobecný rozvoj se starají o to, že nákup bytu v Plzni je momentálně výbornou investicí.

Investiční záměry

Nákup bytu za účelem dalšího prodeje nebo i pronájmu je momentálně nejvíce výhodný tam, kde se ceny zatím drží nízko, ale předpokládá se jejich prudké zvýšení. Stejně na tom budou i nájmy, kdy se bude zvyšovat poptávka po pronájmu bytů v Plzni a ceny půjdou výše. To bude znamenat rychlejší návratnost investice a případné zisky.

Zdroj: https://www.pubec.cz/nemovitost/pl-9679-byt-3-1-s-balkonem-v-plzni-borech
Zdroj: https://www.pubec.cz/nemovitost/pl-9679-byt-3-1-s-balkonem-v-plzni-borech

Blíží se úprava zákona o daně z nabytí nemovitosti

Od 1. listopadu vstoupí v platnost novela zákona o dani z nabytí nemovitosti. Ta přenáší povinnost platit daň z převodu na kupujícího. Aktuálně zákon nespecifikuje, kdo musí daň zaplatit a nejčastěji ji platí právě prodejce. Je už tedy přímo zařazena v konečné tržní ceně nemovitosti. Po zavedení této úpravy musí kupující počítat s dalšími výdaji. Není však úplně jasné, zda se ceny nemovitostí sníží právě o hodnotu této daně.

Stoupající tendence cen a zvyšování poptávky by měly pokračovat

Právě na příkladu prudkého nárůstu cen bytů v Plzni je jasné, že ceny neustále stoupají tak, jak odborníci předpovídali. Pokud tedy v budoucnosti plánujete pořízení bytu, zkuste zapřemýšlet nad tím, jestli to není ve vašich možnostech již nyní. Ušetřit můžete desítky až stovky tisíc korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *