Psí boudu nebo venkovní výběh? Proč ne rovnou kombinaci

Ať už máte doma jediného psa nebo jste rovnou majiteli chovatelské stanice, psí bouda poskytne každému psovi bezpečný a pohodlný prostor, který může nazývat svým vlastním. Je důležité vybrat správnou velikost a styl boudy, které vyhovují potřebám vašeho psa, a také se ujistit, že je umístěna na vhodném místě.

Na co se zaměřit před nákupem psí boudy?

Při nákupu psí boudy se vždy nejprve ujistěte, že jste svého psa změřili, abyste zajistili, že bude mít v boudě dostatek prostoru pro pohodlný pohyb. Je také důležité zvážit materiál, ze kterého je bouda vyrobena, protože někteří psi se mohou snažit prokousat z levnějších plastových nebo drátěných variant. Kromě toho se ujistěte, že jste si vybrali boudu, která se snadno čistí a udržuje v hygienickém stavu pro zdraví vašeho psa. A nakonec zvažte, kam boudu umístíte – jak z hlediska pohodlí pro vás, tak z hlediska poskytnutí úkrytu vašemu psovi před nepřízní počasí.

Výhody používání psí boudy

Někteří majitelé zejména větších psích plemen, preferují pro psa spíše venkovní výběh. Každá varianta má svá pro a proti. Používání psí boudy má mnoho výhod, a to jak pro vás jako majitele, tak pro vašeho chlupatého přítele. Boudy mohou pomoci omezit štěkání a kňučení, stejně jako destruktivní chování, jako je žvýkání nebo hrabání. Poskytují také bezpečný prostor, kam se váš pes může uchýlit, když se cítí vyděšený nebo úzkostný. A z praktického hlediska mohou boudy pomáhat udržovat dvůr uklizený a bez psího nepořádku. Bouda je důležitá také, pokud přemýšlíte nad tím, jak naučit psa aport. Pokud se totiž nebude chtít věnovat aktivitě s vámi, měl by mít váš čtyřnohý miláček prostor, který mu budou sloužit je spánku a nabrání sil. Protože jen odpočinutý pes se rád učí nové věci.

Kombinace boudy a výběhu

Někteří majitelé psů vsází na kombinaci oploceného venkovního výběhu s boudou. Psi tak mají to nejlepší z obou variant – bezpečný venkovní prostor, kde mohou běhat a hrát si, a zároveň útulný vnitřní prostor, kam se mohou uchýlit, když je špatné počasí nebo si potřebují odpočinout. Toto řešení je ideální, pokud máte na zahradě dostatek místa, ale je třeba poznamenat, že bude vyžadovat více úsilí z vaší strany, pokud jde o údržbu a úklid. Někdy můžete mít štěstí a může se vám podařit sehnat boudu pro psa s dopravou zdarma. Venkovní výběh pak už není problém postavit vlastníma rukama.