Vinylové podlahy jsou dobrou volbou

S různými druhy podlahových krytin se v posledních několika dekádách doslova roztrhl pytel. Dnes je výběr tak široký, že mají mnozí lidé často problém zvolit si to nejvhodnější řešení.

Pokud by kritériem pro výběr měl být poměr cena/výkon, rozhodně by byly nejžhavějším kandidátem vinylové podlahy. Mají spoustu plusů a víceméně žádná negativa.

Obrovské množství dekorů

Vizuální kvality jsou u podlah důležité. Je nezbytné, aby podloží dobře ladilo se svým okolím. Toho je s vinylovými podlahami snadné dosáhnout. Dají se totiž pořídit v mnoha vzhledových variantách.

Mohou mít podobu dřeva, kamene, mramoru či dokonce koberce. Každý den přibývá na trhu velké množství různorodých dekorů.

Úžasná odolnost

Podlaha by měla být nejen pěkná, ale také odolná. Přeci jen musí vydržet nějakou tu zátěž. Vlastníci vinylových podlah se nemusí bát, že by se snad mohlo jejich podloží z důvodu opotřebení jednoduše poškodit. Na to je vinyl skutečně hodně odolný.

K poškození by nemělo dojít ani v případě menších domácích nehod typu upuštěný plný hrnec nebo spadlá židle. Navíc jsou podlahy z vinylu krom jiného i voděodolné. Vylitá polévka či rozlité víno nejsou žádný problém.

Samotné čištění takovéhoto nepořádku je pak záležitostí několika vteřin. Stačí jen postižené místo přetřít hadrem a po skvrně není ani památky. Prach a obecně nečistoty se odstraňují z vinylu stejně jako z koberce, tedy vysavačem.

Snadná pokládka

Udělat si pokládku podlahy svépomocí není obvykle žádná legrace. Většinou jsou potřeba zkušenosti a také vhodné nástroje. Plovoucí podlaha z vinylu je však výjimkou. V podstatě se jedná o jednoduché skládačky, které stačí naskládat tak, aby k sobě jednotlivé dílce dokonale zapadly.

Standardně se ale prodávají také lepené verze. Jejich pokládka je však o několik řádů složitější, a proto je nezbytné se v takovém případě už skutečně obrátit na profesionály, třeba na ty z podlahového studia Praha.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup