Recept na domácí zmrzlinu ze 2 ingrediencí

Příjemně nás osvěží a báječně chutná. Mlsáme zmrzlinu točenou i kopečkovou, kupujeme si ji v kelímcích i v podobě nanuků. Bez zmrzliny to prostě v létě nejde.

shutterstock_196658258

Jaká je vaše nejoblíbenější? Smetanová? Tvarohová? Ovocný sorbet? Také mražené jogurty se těší stále větší oblibě. Zmrzliny se nemusíte obávat, ani když si hlídáte váhu. Je mnoho variant, které mají jen nízké procento tuků a rafinovaného cukru.

Jak na domácí zmrzlinu

Vyrobit si domácí zmrzlinu, není vůbec těžké. Vlastně jen smícháte všechny ingredience a necháte zamrazit. Dnes jsou v prodeji zmrzlinovače, které nám práci usnadní a přípravu urychlí. Jejich výhodou je, že v pravidelných intervalech směs prošlehají i během mražení, takže výsledek je nadýchanější.

Ale jde to i bez něj.

Zmrzlina ze Salka – hit letošního léta

Kamkoli přijdu, tam se mě ptají: už jsi vyzkoušela zmrzlinu ze Salka?  Už ano! Jak na ni?

Suroviny na základní zmrzlinu:

  • 2 smetany na šlehání po 250 ml
  • 1 plechovka slazeného zahuštěného mléka Salko (můžete použít i domácí)

Už při přípravě ji můžete dochutit kakaem, strouhanou čokoládou, kávou, oříšky nebo ovocem. Ale není to nutné, chutná výtečně i tak.

Postup:

Šleháme smetanu a Salko tak dlouho, až bude směs hustá, hladká a pevná. Pro někoho bude možná směs s celou plechovkou Salka příliš sladká, tak ho raději zašlehávejte postupně. Nevadí, když nedáte celé.

Hotovou směs nalijte do uzavíratelné dózy vhodné do mrazničky nebo do chlebíčkové formy, kterou přetáhnete fólií či alobalem. Nechte zmrazit. Nejlépe připravit si směs večer a mrazit přes noc, aby nás nelákalo chodit každou chvíli otevírat mrazák a kontrolovat ji.

Tipy na servírování

Hotová zmrzlina připomíná chutí tu od Mc´Donalds, takže ji můžete jíst jen tak.

Můžete ji použít jako základ různých pohárů s ovocem, čokoládou, přelitou ovocnou omáčkou nebo dobrým likérem. Zkuste ji do ledové kávy nebo ji podávejte v dortových oplatkách jako pravou ruskou zmrzlinu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *