Recept na rychlý nepečený dezert

Komu z nás by se uprostřed teplých letních dní chtělo stát v kuchyni a chystat složité moučníky. Už vůbec se nám nechce zapínat troubu a ještě víc zvyšovat teplotu v bytě. Pokud potřebujeme připravit lehké pohoštění pro návštěvu nebo sladkou tečku po nedělním obědě, pro takový případ sáhneme obvykle po nepečených dezertech.

shutterstock_383156767

Výhodou těchto lahůdek je i to, že do nich zpracujeme úrodu ovoce ze zahrádky, navíc se jedná o dezerty osvěžující, protože obvykle obsahují tvaroh, jogurt nebo kysanou smetanu.

Jestli se chcete před návštěvou opravdu vytáhnout, zkuste dezert podle našeho receptu:

Lahodná pěna z bílé čokolády s ovocem

Pěna je pro teplé letní dny vhodně zvoleným dezertem a pokud si dáte trochu práci se servírováním, bude výsledek dokonalý.

Suroviny, které budete potřebovat:

1 tabulka bílé čokolády

1 tvaroh

1 smetana na šlehání

cukr podle chuti (může být i vanilkový)

sezónní ovoce

Postup přípravy:

Nejprve si omyjeme ovoce a případně nakrájíme na drobnější kousky. Jestliže je ovoce moc kyselé (rybíz, angrešt, jablka, jahody nebo kiwi), promícháme ho se dvěma lžičkami medu. Misku s ovocem si dáme chladit.

Ve vodní lázni si rozpustíme bílou čokoládu s cca 50 ml smetany. Když je čokoláda hladká, vyndáme ji z lázně a necháme co nejvíc vystydnout. Potom ji spolu s cukrem zamícháme do tvarohu. Smetanu si vyšleháme do tuha a přimícháme k tvarohové směsi.

Připravíme si skleněné poháry nebo širší sklenice (například na whisky) a do nich postupně vrstvíme lžíce bílé pěny a ovoce. Poslední vrstva bude z pěny. Hotové poháry dáme do lednice vychladit.

Před podáváním do každého poháru zapíchneme oplatkové trubičky nebo dlouhý cukrářský piškot a dozdobíme ovocem. Pokud máme, přidáme i lístek meduňky.

Tipy na obměnu:

Pokud podáváme pěnu s jablky, můžeme si je prosypat trochou skořice.

Některé ovoce – broskve, hrušky, višně ale i pomeranče – nám budou chutnat v pěně z tmavé hořké čokolády.

Můžete si také připravit ovocný dortík: ve formě vrstvit piškoty nebo sušenky s ovocem a pěnou. Vrchní bílou vrstvu ozdobíte plátky ovoce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *