Řešíte osvětlení interiéru? Víme, čeho se držet při výběru

V každém interiéru by měl být dostatek světla. Ideální je pochopitelně světlo denní. Během zimního období, nebo zataženého počasí nemusí být jeho intenzita taková, jak potřebujeme. I proto je nutné řešit i umělé světlo ve vašem interiéru. Čeho se držet vám v našem článku poradíme.

Žárovka
Žárovka

Úspornost je nezbytná

To první, na co je vhodné se zaměřit, je rozhodně úspora. Zapomeňte na klasickou žárovku, stejně jako na tu, která se pyšní označením úsporná. Pokud je v současné době hit, je to LED osvětlení. Právě to si v porovnání s klasickou žárovkou vezme jenom zlomek elektrické energie. To se pozitivně projeví hlavně na vaší celkové spotřebě, což je pochopitelně velké plus. Díky tomu se i rychleji vrátí samotná investice.

Jaké zvolit světlo?

Roli hraje i samotné světlo, s ohledem na jeho barvu. Když se podíváme na hlavní možnosti, určitě lze vybírat z těchto konkrétních:

  • teplá bílá,
  • studená bílá,
  • barevné osvětlení.

Každému může vyhovovat něco jiného, a proto je dobré podívat se i na tipy, kde není problém barvu světla jednoduše měnit. Jsou možnosti, kde to lze i dálkovým ovládáním, nebo dokonce prostřednictvím vašeho chytrého mobilního telefonu. Stačí aplikace a pochopitelně také Wi-Fi modul, se kterým svůj mobil, ale třeba i tablet spárujete.

Pozor na svítivost

Výběr osvětlení by měl být pochopitelně spojený i s tím, že si změříte velikost vaší místnosti. Důležitou hodnotou, která by vás měla zajímat, je takzvaná svítivost. Zde platí jasná přímá úměra spojená s tím, že čím větší místnost, tím větší svítivost. Větší prostory je vhodné doplnit o nástěnná svítidla. Pomohou rovnoměrně osvítit celou místnost. A jakou cestu doporučujeme my? Ideálně zvolit interiérové osvětlení, které umožní i regulaci intenzity. Díky tomu místnost jak bezproblémově a naplno ozáříte, tak budete moci vytvořit i jenom lehké přítmí, které se hodí třeba při sledování televize, nebo když si budete chtít jenom na pár minut odpočinout.

Zdroj obrázku: inhaus.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *