Pokojové květiny, o které se nemusíte příliš starat

Pokojové rostliny jsou opět trendy, jenže většina z nás má tak málo času, že všechny pokusy o pěstování dopadnou stejně: květiny po čase definitivně uschnou.

V nabídce specializovaných obchodů jsou ale rostliny, které až tak pravidelnou péči nevyžadují a přežijí i naše občasná opomenutí.

Takovou skupinou pokojových rostlin, jimž nemusíme věnovat mnoho času, jsou kaktusy a sukulenty, z nichž asi nejoblíbenější je asi aloe vera. Její výhodou je, že kromě estetického aspektu má i léčebný účinek, musí vám ovšem vydržet nejméně tři roky.

Tenura je nesmrtelná

Známe ji všichni, většina ovšem pod lidovým názvem tchýnin jazyk. tato rostlina je asi nejméně náročnou ze všech, stačí ji postavit na světlé místo a občas ji zalít. Nevadí jí ani přímé sluneční světlo, naopak – při dostatku světla se jí krásně probarví listy. Ocení, když jim občas otřete listy od prachu, jinak opravdu nevyžadují žádné ohledy.

Znáte lopatkovec?

Mezi nejméně náročné rostliny patří také Spathiphyllum, neboli lopatkovec. Bohatstvím květů se vám odmění, pokud ji postavíte na okno situované na východní stranu a odkvetlé květenství budete pravidelně odstraňovat.

Klasika zvaná fikus

Tuto rostlinu máme v oblibě už po několik generací, protože je nenáročná  a přitom velmi dekorativní. Větší forma vhodně zaplní prázdný kout, jestliže nemáte v bytě místa nazbyt, zkuste fikus benjamin. Tato menší forma vás uspokojí úplně stejně.

Fikus vám odpustí, když ho zapomenete zalít, špatně ale snáší přelití. Také přímé slunce mu nedělá dobře, světlo ale potřebuje.

Zamiokulkas – novinka v našich interiérech

Přestože si tato původem africká rostlina našla cestu do našich domovů teprve nedávno, oblibu si už získala značnou. Tato rostlina vám totiž odpustí nejen nedostatek zálivky, ale i přelití,pokud ji nebudete udržovat permanentně přemokřenou. Má ráda světlo, ale přežije i v méně osvětlením koutě. Zavděčíte se jí rosením listů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *