Retro styl: Bydlení v duchu minulosti

Retro styl v minulosti vyznávala poměrně úzká skupinka nadšenců s blízkým vztahem a respektem k designu určité éry. Dnes je všechno jinak a retro se stalo nedílnou součástí aktuálních trendů. Proč se ke stylům, které měly skončit v propadlišti dějin, hlásí stále více lidí? Důvodů je hned několik.

Bydlení v retro stylu holdují všechny generace

Zásadním důvodem je skutečnost, že retro styl neoznačuje jeden, ale celou řadu různých stylů. A tím dalším zase přítomnost mnoha unikátních solitérů, které si v minulosti vydobyly neotřesitelnou pozici ve svém segmentu. Ať už se bavíme o nábytku, svítidlech nebo doplňcích, i vy jistě máte svého favorita, pod kterým se podepsal známý designer.

shutterstock_99385886

Starší generace to má při zařizování bydlení poněkud jednodušší. Pamětníci si moc dobře vybavují oblíbené kousky, které jim dělaly společnost v dobách mládí. Mají k nim hlubokou citovou vazbu a optimistické vzpomínky, které si rádi připomenou. Mladší lidé přistupují k retro stylu jako k možnosti zpestření. Retro prvky dokáží nastolit odlehčenou atmosféru a přebijí sterilitu.

Totální retro je stále výsadou nadšenců

Aby výsledný dojem splnil vaše očekávání, měli byste k zařizování interiéru v retro stylu přistupovat citlivě. V opačném případě může být výsledek poněkud kýčovitý až nevkusný. Předpokládáme, že vašim cílem není „absolutní retro“ dotažené do posledního detailu, ale spíše volná inspirace.

Doporučujeme začít citlivou opravou nebo repasí původních stavebních prvků (např. masivní parkety, kliky a kování, fabiony, malovaná či pískovaná skla…) a postupně navázat sháněním retro nábytku, svítidel a dalších doplňků, díky kterým interiér získá kýžený nádech dob dávno minulých.

Tip: Připravili jsme pro vás další články, ve kterých se dozvíte spoustu zajímavých informací a najdete v nich tipy na konkrétní retro prvky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *