Jak se starat o venkovní bazény

Pořídit si vlastní bazén na zahradě je komfortní možnost užít si v létě vodních radovánek kdykoli se nám zachce, a to v soukromí a jistotě, že je voda správně a pravidelně dezinfikovaná.

Bazén je ale dost vysoká investice a to i v případě, že si koupíte jen “obyčejný” nafukovací. Aby vám vydržel co nejdéle a vy si ho mohli v pohodlí užívat, je potřeba pečovat o bazén samotný i vodu v něm. Jak na to?

Vždy se řiďte pokyny výrobce

Existuje pár všeobecných pravidel, která jsou platná a užitečná pro údržbu všech bazénů, vždy mají ale přednost pokyny výrobce. Je to především proto, že v případě reklamace nepovedete spor o to, jestli jste bazén používali a ošetřovali správně. Připusťme také, že výrobce zná své zboží a materiály, z nichž vyrábí, nejlépe.

Užiteční pomocníci v péči o bazén

K udržení čisté vody v bazénu je nutná filtrace, pro zahradní bazény je nejpoužívanější filtrace písková. Od hrubých nečistot (například napadané listí) si pomůžeme vysavačem, k důkladnému čištění slouží bazénový kartáč. Ten použijeme ještě před napuštěním vody a důkladně s ním vyčistíme stěny a dno pevného bazénu.

V sezóně je hodně důležité udržovat správnou hodnotu pH vody. Příliš vysoká i příliš nízká hodnota ovlivňuje kvalitu vody a snižuje komfort při koupání. Může dojít i k zdravotním problémům. K regulaci pH vody používáme speciální přípravky, jež dostanete v drogerii.

Jako dezinfekci a zároveň účinný prostředek proti růstu řasy se hodí modrá skalice (síran měďnatý). Je účinnější a bezpečnější než výrobky na bázi chlóru.

Správné zazimování bazénu

Na konci sezóny bazén vypustíme a ošetříme, abychom nebyli po zimě nepříjemně překvapení. Vnitřní stěny a dno vyčistíme dezinfekčními prostředky a jestli je to možné, bazén uzavřeme (zastřešení či plachta), aby do něj v zimě nepadal sníh ani nečistoty.

K správné péči o bazén přispívá i udržování čistoty v okolí. Tak se neznečišťuje voda a nezatěžuje filtrace.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *