Které barvy a obklady jsou v koupelnách in

Dnešní koupelny nejsou jen o funkčnosti, stále víc se klade důraz na estetickou stránku. Pokud jde o výběr dlažby a obkladů, neměli byste se ale nechat strhnout žhavým módním výstřelkem, vsaďte spíš na nadčasovost. Koupelnu přece neobkládáte jen na rok, dva.

Přírodní zemité odstíny, to jsou trendy pro tento rok

Tak jako v přírodě, i v našich koupelnách se usadí všechny odstíny hnědé a zelené. Velmi efektní jsou i vzájemné kombinace, opravdu luxusně působí bílá s jinou barvou v několika tónech (například béžová, zelená nebo tyrkysová).

Béžové a hnědé odstíny se dají velmi dobře sladit nejen mezi sebou, ale tvoří zajímavé kombinace i s řadou dalších barev.

Také barvy evokující vodu ve všech podobách se letos dostanou do moderně pojetých koupelen. Čistě bílá koupelna dosud zůstává v popředí zájmu, zajímavého efektu dosáhnete výrazněním listelami, pásem dlaždic s vhodným dekorem či mozaikou. Velmi módní jsou letos šedivé a černé koupelny.

Příroda jako nosné téma

A není to jen v barvách, obklady imitují texturu dřeva, kamene, dokonce i zkorodovaného kovu. Do moderní koupelny můžete pořídit obklady napodobující klasickou pálenou cihlu, hlínu, či beton, případně takové, co vypadají jako textil, papír, kůže, beton či omítka.

Stále oblíbený je květinový dekor, případně různé listy, hlavně palmové. Trendy jsou rustikální a přírodní styl, včetně tak zvaného sensory designu.

Pokud jde o povrchovou úpravu, ještě stále můžeme použít obklady s vysokým leskem, momentálně in jsou ale kachlíky matné a s plastickou strukturou.

Velké nebo malé?

Podle bytových designérů se letos dostávají do popředí obklady velkých formátů a to nečekaně i v malých koupelnách, kde využijeme obdélníkových obkladů k optickému prodloužení či rozšíření interiéru. Můžeme kombinovat i malé a velké obklady.

Posun nastává i ve tvarech obkladů, používají se netradiční tvary: nepravidelné úlomky, šestihrany či osmihrany.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *