Světlovod vyřeší nedostatek světla v interiéru

Nemusí to být problém pouze starých budov, i v modernějších stavbách se občas můžete setkat s nedostatkem světla a to i přes den. Bydlet neustále v temnotě, rozhodně není nejpříjemnější. Komfort bydlení je tak do značné míry omezen. Naštěstí dnes existuje spousta řešení, jak zajistit prosvětlení interiérových prostorů. Nabízí se například využití více svítidel, které budou v provozu i přes den. Pokud byste však chtěli ušetřit peníze, může přijít vhod i světlovod.

Jak snížit vysoký strop

Soustřeďte se na kvalitní světlovod

Co si vlastně pod pojmem světlovod představit? Jedná se v podstatě o systém, který zajistí shromažďování světla. To je provedeno prostřednictví střešní kopule. Odsud je potom světlo vedeno dlouhým tubusem všude tam, kde je zapotřebí – na místě je potom světlo rozptýleno difuzérem.

Kvalitní světlovod by měl splňovat určité parametry – velice důležitý je průměr tubusu, nejefektivnější je ve velikosti 250 až 500 mm. Jeho délka by neměla v žádném případě přesáhnout 5 metrů, v opačném případě již nastávají při vedení světla podstatné ztráty. Povrch vnitřní strany tubusu by měl být co nejvíce hladký.

Od návrhu řešení po samotnou realizaci

Zdá-li se vám, že je uvnitř vašeho bytu nebo domu opravdu málo světla, zkuste se nejprve poradit s odborníky. Realizace světlovou vyžaduje mnohdy určité stavební úpravy. Je zapotřebí tak pořádně vše rozmyslet – zeptejte se odborníků a společnými silami jistě naleznete nejvhodnější řešení.

Před realizací světlovou by měl být proveden návrh projektu. Teprve poté by měla být započatá příslušná činnost. Dobrá firma vám dokáže vyjít maximálně vstříc.

Prostřednictvím světlovou lze docílit přirozeného světla. To nenahradíte žádným svítidlem. Navíc se bude měnit v závislosti na denním osvětlení. Moderní systémy jsou dnes již snadné k instalaci, není se tak čeho obávat!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Radek Blinka

Jak vypadají interiérové nebo exteriérové prostory bydlení mi není v žádném případě jedno. Vždyť právě z maličkostí se skládá celek, který může vést k všestranné spokojenosti. Občas narazím na něco zajímavého, nebo mě něco napadne, tak proč se o to nepodělit v nějakém tom článku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *