Tropické teploty ničí trávníky. Obranou je závlahový systém

Teploměr ukazuje přes třicet stupňů, obloha je bez mraků a slunce krásně svítí. Počasí, které máme v létě tak rádi, nesvědčí trávníkům. Následkem tropických teplot půda praská a zelená tráva mění barvu na žlutou.

grass-220465_1280

Trávníkům chybí závlaha

Loňské extrémní počasí, kdy od ledna do září napršela jen polovina obvyklého průměru, většina trávníků nezvládla. Nevzkřísily je ani intenzivní deště, které přišly na začátku podzimu. Vyschlá půda totiž vodu nestihla nasát, takže jí většina hned odtekla.

Odborníci se shodují, že za špatné stavy trávníků můžou mimo jiné i tyto 3 příčiny:

–       chybějící závlaha,

–       nedostatečná závlaha,

–       špatně nastavený závlahový systém.

Stav trávníku určí odborník

Zjistit, proč je váš trávník ve špatném stavu, je ale poměrně náročné. Laici totiž obvykle nemají potřebné znalosti na to, aby situaci správně vyhodnotili. Proto se vyplatí obrátit na odborníky, kteří vám s diagnostikou pomůžou.

green-175719_1920

Při špatném stavu trávníku je vhodné určit možné příčiny. Odborníci ze společnosti Toro závlahy mohou být nápomocní a poradí vám v těchto bodech:
–    Identifikace a návrh řešení pro lepší vzhled trávníku
–    Doporučení nejlepšího materiálu a vybavení, které budete na nápravu stavu potřebovat.
–    Spojí vás s odborníky, kteří vám závlahový systém nainstalují.

water-168245_1920

Letošní léto bude také suché

Pokud si myslíte, že loňské počasí bylo výjimečné a letos už určitě naprší, mýlíte se. Situace v posledních letech nasvědčuje tomu, že pršet bude čím dál méně. Počasí se tak ještě více přiblíží tomu středomořskému.

Jenže trávníky potřebují přes vegetační období, tedy od jara do podzimu, 600–800 milimetrů vody na metr čtvereční. A pokud ho nedostanou z dešťové vody, musí se uměle zavlažovat.

Jestli tedy nechcete trávit léto se zničeným trávníkem, vyplatí se investovat do kvalitního závlahového systému. Spojte se s odborníky ze společnosti Toro závlahy a vyberte si to nejlepší řešení pro vaši zahradu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *