Už jste slyšeli o anhydritových podlahách? Oproti betonovým mají spoustu výhod

Stejně jako v módním, tak i ve stavebním průmyslu se trendy výrazně mění. Před několika lety neměly betonové podlahy konkurenci, nicméně v současné době se do popředí prodírají takzvané anhydritové podlahy, které se vyznačují perfektními užitnými a fyzikálními vlastnostmi.

Spousta lidí ani netuší, že něco jako anhydritové podlahy existuje, přitom se pyšní hned několika přednostmi. Asi nejvíce vás potěší rozumná cena, ovšem pozitivních vlastností má anhydritová podlaha mnohem více, jako je i jednoduché a rychlé zhotovení. Pokud jste už někdy realizovali klasickou betonovou podlahu, určitě si vzpomenete na spoustu věcí, které je nezbytné udělat, a to zhotovit srovnávací lišty, vyrovnat povrch, vyhladit betonovou vrstvu a podobně. U lité podlahy stačí materiál nalít do předpřipraveného podkladu.

Anhydritová podlaha pro rovný povrch

Potěší vás dokonce skutečnost, že lité podlahy nijak nesrovnáváte, neboť mají samonivelizační schopnosti. Jestliže se rozhodnete pro tento druh podlahy do interiéru svého rodinného domu, budete nadšeni z toho, že nemusíte čekat několik dní na úplné zatuhnutí, protože anhydritové podlahy jsou vyschlé během jednoho jediného dne. Znamená to tedy, že už na druhý den můžete na podlahu vkročit a za pět dní ji můžete klidně zatížit. U betonové podlahy musíte čekat většinou až 21 dnů, abyste ji mohli zatížit.

Kolik anhydritové podlahy vyjdou?

Zřejmě vás bude zajímat u anhydritové podlahy ceník, nicméně nelze jednoznačně stanovit ceny, a proto doporučujeme požádat o kalkulaci přímo společnost, která vám bude podlahy realizovat. V této oblasti působí společnost Anhypodlahy s.r.o., která nabízí samonivelační potěr vysoké kvality. Pochvaluje si ho spousta zákazníků. Je tedy pouze otázka času, kdy lité podlahy plně nahradí betonové.