Vybíráme obraz – jak na to?

Dekorací, které kupujeme do našeho bytu, může být několik desítek. Mohou to být různé suvenýry, dekorační předměty, ale třeba to může být také obraz. Pokud jsou vaše stěny holé a nudné, je právě ten nejlepší volbou, jak je ozvláštnit a jak z nudného interiéru vytvořit zajímavý a moderní domov. Prvním krokem při výběru obrazu je samozřejmě konkrétní styl malby. Pokud nemáte vyhraněný vkus, můžete zkusit abstraktní obrazy. Do moderních interiérů jsou dnes rozhodně tím pravým, co zaručeně nezklame. Hned po nich jsou oblíbené ale třeba také krajiny, nebo malby různých měst, nebo staveb. Většinou záleží právě na vašem vkusu, jaký máte.

Obrazok 17

Na čem je obraz namalován?

Dnes existují v souvislosti s tímto oborem desítky různých technik, jakými lze daný obraz vytvořit. S tím souvisí také to, na co je obraz malován. Zde je nejoblíbenější cestou klasika, a to obrazy na plátně. Nutno ale říci, že si pod nimi nemusíte představovat jenom onen klasický koncept, kdy si koupíte obdélníkový obraz usazený ve výrazném rámu. Dnes je totiž na trhu i řada dalších možností. Pokud se podíváme na všechny možné, můžete koupit obraz:

  • Klasický, na šířku nebo délku
  • Trojdílné obrazy
  • Čtyřdílné obrazy
  • Pětidílné až sedmidílné obrazy

Jakou technikou je obraz namalován?

Techniky jsme se již lehce dotkli, ale je třeba u ní ještě zůstat. A to z toho důvodu, že je také důležitým kritériem samotného výběru. Ani zde určitě nepřekvapí, že nejvíce opět vede ona klasika, a to jsou ručně malované obrazy. S nimi jde ruku v ruce také konkrétní příběh daného malíře a můžeme o nich říci, že každý kus je originálem. Hned na druhém místě je ale zcela jiný typ obrazů, a to jsou fotografie. I ty si dnes nacházejí místo v našich interiérech. A to hlavně proto, že dokážou naprosto věrně zachytit atmosféru mnoha míst, ať už jde o město, nebo přírodu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *