Vyčistěte a rozjasněte svůj domov


Věcí přibývá a byt se zdá čím dál menší? Problém, který řeší většina lidí, má poměrně snadné řešení, stačí se řídit jednoduchými pravidly a následně vybavit byt jednoduše a nadčasově. Ulevíte tak svému domovu, ale uleví se i vám. Podle odborníků totiž hromadění věcí a majetku zbytečně zaměstnává mysl, dokonce často vede ke špatné náladě a depresím. Velkým úklidem tak dopřejete pohodu nejen svému bytu, ale zklidníte i vaši mysl.

Radikální řez – vše vyhoďte!

Když už se do něčeho pustíte, neumíte přestat? Výborně, vyčistěte byt od všech přebytečností, veškerých nefunkčních přístrojů, ale také zbytečného oblečení. Vytřiďte staré časopisy, noviny, knihy, když to půjde, prodejte je na bazaru nebo v antikvariátu nebo odložte do knihobudek. Funkční a zachovalé věci, přístroje nebo nádobí pošlete dál. Jen v Praze existuje několik dobročinných obchůdků, kam můžete zdarma odložit věci, které někomu jinému mohou ještě posloužit.

Vybavte si byt účelně

Máte v bytě starý nábytek, na skříních krabice a pod komodami tašky, protože jinam se vám věci nevejdou? Darujte nábytek za odvoz a nechte si naprojektovat nábytek na míru. Obraťte se na odborníky z truhlářství Praha a nechte si vybavit byt jen nadčasovým a funkčním nábytkem, který zabere adekvátně místa, ale nabídne maximum prostoru. Současně se nábytkem na míru vyřeší veškerá hluchá místa, kterých bývá v bytě více než dost. Právě využitím hluchých prostor začne váš byt dýchat a vy s ním.

Pusťte domů barvy

Nový nábytek, minimum věcí, jak ještě zútulnit domov? Vymalujte byt bílou barvou nebo zvolte pastelově jemné tóny, takové barvy se hodí k dřevěnému nábytku nejvíce. Ale u doplňků, ložního prádla, záclon, závěsů, koberečků nebo ručníků v koupelně volte barvy, které rozjasní vaše bydlení. Nebojte se ani nejnovějších trendů, do ložnice si postavte designovou lampu, v obývacím pokoji se bude vyjímat pohovka v módních barvách. A kávu na balkoně si dejte třeba v nových veselých hrnečcích!