Proč a jak na zastřešení terasy?

Je součástí vašeho rodinného domu, vily případně chalupy terasa a chtěli byste si ji užít ještě více, než dosud? Přece jen může mít taková terasa, v závislosti na její konkrétní podobě, určitá omezení. Tak například pokud nemá střechu – v takových situacích na ní nebudete moci trávit krásné chvíle při letních deštích, kdy je venku díky pročištění vzduchu velice příjemně! Určité limity mohou představovat také ostré sluneční paprsky, a to nejen pro vás, ale i pro zde umístěné rostliny. Je však daleko více důvodů, proč se vyplatí uvažovat u terasy o střeše.

shutterstock_319255406
Zastřešení terasy

Volba vhodného materiálu

Při zastřešování terasy, respektive při plánování, se vyplatí hned v prvopočátku popřemýšlet, jaký materiál zvolit. Nabízí se hned několik možností. Vycházet byste měli především z ostatních stavebních prvků nemovitosti, jedině tak můžete docílit celkového sladění.

Asi nejjednodušším konstrukčním řešením je dřevo. Není příliš složité vztyčit na terase několik dřevěných sloupků, na které upevníte i horní konstrukci. Představit si to můžete jako pergolu či altánek. Na střechu potom využijete buď opět dřevo, případně vhodnou a lehkou střešní krytinu.

Další jednoduchou možností je využití krytin z umělé hmoty. Jejich výhodou je množství variací, ale také nízká hmotnost – ta přijde vhod nejen při montáži, ale i v průběhu užívání – střecha nebude nikterak příliš zatěžovaná – není tak zapotřebí žádných složitých upevňovacích prvků.

Speciální markýzy a stínící systémy

V současné době lze k zastřešení, respektive k zastínění terasy využít i speciálních markýzových a stínících systémů. Výhodou tohoto provedení je moderní vzhled a velice snadná montáž.

Ať již se rozhodnete pro jakékoliv řešení zastřešení terasy, věřte, že je to cesta správným směrem. V závislosti na vašich možnostech, zkušenostech a manuální zručnosti si vystačíte buď svépomoci, nebo se můžete obrátit na specializovanou stavební a montážní firmu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Radek Blinka

Jak vypadají interiérové nebo exteriérové prostory bydlení mi není v žádném případě jedno. Vždyť právě z maličkostí se skládá celek, který může vést k všestranné spokojenosti. Občas narazím na něco zajímavého, nebo mě něco napadne, tak proč se o to nepodělit v nějakém tom článku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *