Zajistit si kvalitní spánek není taková věda!

O kvalitním a plnohodnotném spánku se toho napsalo již tolik, že stále více lidí zastává názor, že je to doslova vědní obor. Příliš tomu nepomáhá ani fakt, kolik nároků se klade na správný výběr postele, matrace, roštu nebo dokonce ložního prádla. Věřte nebo ne, ale zajistit pro sebe zdravý a kvalitní spánek rozhodně není tak složité, jak se možná na první pohled zdá!

shutterstock_166135529

Důležitý je vnitřní pocit

Trápíte se pro probděné noci? Nemůžete spát a několik hodin tak tiše hledíte do stropu? Ráno se probouzíte unavení a rozmrzelí? Pak možná i vy máte špatnou postel – potažmo matraci nebo rošt. U výběru nové postele nehraje tu nejdolejší roli její doporučení nebo skutečnost, z jakého je materiálu. Věřte nebo ne, ale váš vnitřní pocit vám dá ihned najevo, jestli jste si vybrali dobře nebo ne.

Správně zařízená ložnice je základ

Možná to nevíte, ale i zařízení vaší ložnice má důležitý vliv na to, jak v noci spíte. Byli byste asi nemile překvapeni, kolik lidí má svou ložnici nevhodně zařízeno. Pokud nevíte, jak si místo pro spánek zařídit správně, pak by se vám určitě hodila inspirace, díky které byste získali jasnou představu, co do takové ložnice vlastně patří a co zde naopak nemá co dělat.

Chcete se zachumlat?

Do kvality vašeho spánku výrazným způsobem zasahuje o povlečení, do kterého večer co večer uleháte. Jen málokdo ví, že ne všechny materiály jsou vhodné a často tak ložní prádlo vybírají především podle nízké ceny. To je ale špatně. Povlečení vás musí svým designem nadchnout doslova na první pohled – jedině tak se totiž budete do postele těšit. Další důležitou otázkou je materiál. Vybírejte proto ložní prádlo jen tam, kde vám dokážou nabídnout kvalitu za cenu, která jí odpovídá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *