6 rad jak se pojistit před zloději

Pokaždé, když odcházíme z domova, měl by nás provázet pocit, že je zabezpečený proti nevítaným návštěvníkům. Bez ohledu na to, jestli opouštíme byt na hodinu nebo na měsíc, ten pocit jistoty prostě potřebujeme.

Pevné dveře a bezpečnostní zámek

Už jen to pootočení klíče v zámku nás do značné míry uklidňuje, pokud navíc máme zámek bezpečnostní, který nejde jen tak lehce odvrtat, pocit klidu roste. Abychom ale udělali maximum pro to, aby se zloději do bytu nedostali dveřmi, vybírejme opravdu kvalitní bezpečnostní s několika zámky. Z psychologického hlediska je víc zámků lepší, protože současní zloději mají tolik možností, že si vybírají lehkou kořist. Jít proti odporu si spousta z nich rozmyslí.

Okna – v přízemí určitě s okenicemi nebo mříží

Jestli bydlíte v přízemí, asi není jiná volba, než zajistit si při dlouhodobé nepřítomnosti okna mříží nebo okenicemi. Velmi vhodné jsou i předokenní rolety, které zloděje nepustí, přitom umožní bezpečné větrání bytu. Dobré jsou i fólie na okna, pokud by se někdo pokusil je rozbít, sklo se nevysype.

Elektronické zabezpečení

Dnes už se jistě vyplatí do něj investovat. Vybrat si můžete kameru, alarm napojený na centrálu, čidla reagující na pohyb či tříštění skla. Můžete volit akustický nebo světelný alarm.

Elektronické zabezpečení pachateli ale pouze informuje, že je někdo uvnitř objektu, rozhodně nenahradí mechanická zabezpečení.

Cennosti neshromažďujte v bytě

Jestliže máte skutečně cenné umělecké předměty nebo větší částku peněz, je lehkomyslné nechávat je doma. Pořád totiž existuje možnost, že se do bytu dostane zloděj – často ho tam pustíte sami. Nejbezpečněji bude těmto předmětům i hotovosti v e schránce v bance.

Pozor na neznámé lidi v domě

Dost často se maskují za řemeslníky nebo jdou na falešný odečet měřidel energií či vody. Jestliže nejsou předem nahlášeni, nepouštějte je do bytu. Podomním prodejcům neotevírejte už vůbec – pokud to není zloděj, je to podvodník, což je ve výsledku totéž.

Pojištění domácnosti

Opravdu klidní ale budete až ve chvíli, kdy si domácnost pojistíte. A to nejen proti krádeži, ale i před různými katastrofami a živly. Při té příležitosti se vyplatí mít někde mimo dům fotodokumentaci cenných předmětů, které v bytě máte. Usnadní to případnou pojistnou událost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *