Zařizujeme obývací pokoj

Obývací pokoj bývá jakýmsi společenským centrem každého bytu či domu, ve kterém se schází a baví celá rodina. Sleduje televizi, poslouchá hudbu, stoluje, hoduje i odpočívá. Do obýváku se ale také většinou vodí hosté. Vše je na místě mít na paměti při jeho zařizování.

Stojíte v prázdné místnosti, která brzy bude vašim obývacím pokojem? A jak je ta místnost velká? Právě rozměry do určité míry rozhodují o tom, jak váš obývák bude vypadat a potažmo i jak se v něm budete cítit. Jinak bude třeba přistoupit k malému obýváku v garsonce a jinak k prostornému obýváku v rodinném domě.

V jakém stylu?

Dáváte přednost modernímu minimalismu, líbí se vám venkovský rustikální styl, nebo styl bydlení ve stylu La Provence? Ať již zvolíte jakýkoliv styl, mějte na paměti, že by do něj měly být laděny i ostatní místnosti v bytě. Jinak bude váš obývák jako pěst na oko.

Nábytek do malého pokoje

Základem každého obýváku je nábytek. Ten je třeba vybírat s přihlédnutím k několika faktorům. Ten hlavní je již zmíněná velikosti obývacího pokoje. Mějte na paměti, že i ten nejmenší obývák musí dýchat. Přemíra nábytku ho zadusí a bude působit neuspořádaným dojmem. Nikde nestojí, že do obýváku patří jen a pouze sedací souprava. Potýkáte-li se s nedostatkem místa, pořiďte do něj třeba jen dvě pohodlná křesla. A ani nemusí být stejná. Chcete-li být originální, zaměřte se na nějaké zajímavé solitéry. Místo těch plných, zvolte spíše křesla na nožičkách, která opticky zvětšují prostor.

Nábytek do velkého pokoje

Nemyslete si, že velké prostory jsou výhrou. Ne vždy. Někdy bývá problém je zútulnit. Velké obývací pokoje si přímo žádají o prostorné a pohodlné sedací soupravy minimálně do L, popřípadě přímo do U. Takovou sedačku neumísťujte ke stěně, ale volně do prostoru. Opravdu velké obýváky je také vhodné rozdělit do několika zón. Spolu s centrální zónou se tak může jednat třeba o zónu čtecí. Se stojací lampou a pohodlným ušákem, do kterého se zaboříte se svou oblíbenou knihou. Další zóna může být pracovní v podobě koutku se stolem a počítačem. A v další zóně zase můžřete stolovat a hostit návštěvy.

Jak vidíte, možnosti jsou bohaté, chce to jen popustit uzdu své fantazii.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *