Pravidelné čištění kávovaru nepodceňujte. Jak zajistit důkladné čištění jednotlivých dílů?

Máte kvalitní poloautomatický nebo plně automatický kávovar, který pro přípravu kávy používáte denně? Pak je třeba mu zajistit pravidelné čištění.

Čištění kávovaru nepodceňujte. Ani u automatického přístroje

Připravit si doma kdykoliv během dne lahodnou kávu je snem každého milovníka kávových specialit. Pokud máte doma kávovar, je třeba o něj soustavně pečovat, protože pravidelné používání kávovaru vede nejen k pozvolnému zanesení přístroje, ale také k jeho opotřebení. Pravidelné čištění kávovaru zajistí lepší chod přístroje, snižuje hlučnost a eliminuje riziko poškození.

Jak na čištění kávovaru svépomocí

· Každý den vyprázdněte odkapávací misku a odpadní nádobku. Vše omyjte teplou vodou a vytřete do sucha.

· Každé tři dny umyjte nádobku na vodu.

· Pravidelně jednou týdně proveďte automatické čištění přístroje.

Čištění spařovací jednotky

Spařovací jednotku vyjměte z přístroje a umyjte ji teplou vodou. Očistěte a nechte uschnout. Vnitřní část kávovaru vytřete vlhkým hadříkem. Na spařovací jednotku nepoužívejte žádné čisticí prostředky! Čištění provádějte podle používání přístroje 1 – 2x týdně.

Odvápnění kávovaru

U automatického kávovaru se pro potřebu odvápnění rozsvítí kontrolka. V takovém případě postupujte dle pokynů výrobce. Pro odvápnění použijte odvápňovací tabletu (popřípadě roztok), vložte ji do nádobky s vodou a zapněte odvápnění.

Jak vyčistit kávovar, aby byl hygienicky čistý?

Pro dezinfekci kávovaru se obraťte na Kávovary – servis k našim technikům ve Zbůchu u Plzně. V Plzni a okolí váš kávovar vyzvedneme zdarma, ze vzdálenějších měst nám jej stačí poslat kurýrem. Kávovar zdarma napojíme na diagnostiku a případné závady vám obratem zavoláme i s cenovou nabídkou na opravu. Záleží na vás, zda se rozhodnete pro opravu, nebo vám jej v původním stavu vrátíme zpět. Oprava kávovaru je u nás provedena do 3 dnů.

Servis kávovaru zahrnuje důkladnou kontrolu, odvápnění, dezinfekci a čištění. Dále provedeme seřízení dávkovače kávy, broušení mlýnku a následně kávovar podrobíme zkoušce těsnosti. Pokud se kávovar nevyplatí opravit, vybrat si u nás můžete výhodné pozáruční nebo repasované modely.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *