Zásobte se letními šaty. Nosit je můžete i v zimě

Letní kolekce už jsou v plném proudu a my máme jedinečnou příležitost zásobit se dámskými šaty do sytosti. A měly bychom toho využít, protože šaty nemusí zůstat jen letním outfitem. Jaké šaty vybrat a jak je nosit i v zimě?

Dlouhé a maxi šaty zakryjí nedostatky a působí žensky

Střídání délek sukní můžeme vidět napříč desetiletími. Zatímco počátky 21. let charakterizovaly všechny možné mini a móda pro mladistvé pronikala do šatníku jejich rodičů, poslední dekádu je tomu naopak. Pomyslné žezlo převzaly opět dlouhé sukně a oversized modely. Stále populárnější jsou střihy a vzory, které jako bychom si vypůjčili od našich babiček.

Není náhodou, že jsou dlouhé šaty tak oblíbené. Neplatí už totiž, že čím kratší, tím víc sexy. Dnešní dlouhé šaty jsou tak nápadité, že v nich ženy vypadají svůdně za všech okolností. I ty, které se nepyšní dlouhými a štíhlými nohami, což se u mini šatů říct nedá. Maxi šaty všechno rafinovaně utají a možná právě proto působí tak neodolatelně žensky.

V neposlední řadě mají dlouhé šaty tu výhodu, že jsou pro nositelku nejpohodlnější. Nemusíme se bát, že nám v sedě vyleze sukně nahoru, ani že vítr látku podfoukne a odhalí spodní prádlo. Letos se do módy vrací například sešité kanýry. Trendy jsou šaty na ramínka, s odhalenými rameny i s balónovými rukávy. Vévodí přírodní vzory, jako velké květy a listy, zemité i pastelové barvy.

Jak na dlouhé šaty v zimě?

Obléct si dlouhé šaty do zimy je jednoduché. Stačí přes ně přehodit maxi svetr či mikinu nebo kabát, obout kotníkové kozačky nebo botasky a jde se. Pokud by přituhovalo, stačí si pod dlouhou sukni podvléknout teplé punčochy.

Mini šaty

Své místečko mezi maxi modely si nicméně stále drží i již zmíněné mini šaty. Jsou relativně mladým kouskem šatníku, ale o to víc je muži milují. U žen to zas tak jisté není, protože mini s sebou nese spoustu vykřičníků. Například je třeba mnohem víc dbát na upravené nohy. Nikdo nechce ukazovat suchou kůži, kolena plná modřin nebo celulitidu na stehnech.

Na druhou stranu mini jsou jednoduše hravé a k létu patří. Mini nemusí vůbec znamenat upnuté nepohodlí. Hitem jsem naopak oversized mini šaty nebo košilové střihy. Takovéto dlouhé košile skvěle vynosíte v létě, kdy ochrání vaše ramena před slunečním zářením, a zároveň je obléknete i v zimě.

Jak nosit mini v zimě?

Že se mini do zimy nehodí? Ale kdeže! Naopak teprve s mini šaty si můžeme krásně vyhrát. Zkuste různé barevné kombinace punčoch. Nejen černé, ale i žluté či červené. Na ně vysoké kozačky a přes ruce třeba maxi košili. Mini šaty se taky budou perfektně hodit na džíny, kdy se z nich stane prodloužený top.

Midi šaty

Zdá se, že vůbec nejlépe letos udělá ta, která zvolí zlatou střední cestu. Katalogy plní tak zvané midi šaty, tedy ty s délkou po kolena. Jsou elegantní a sluší všem typům postav. Plnoštíhlé ženy se budou nejlépe cítit právě v midi šatech. Mini by jim totiž moc neslušely a maxi je zase zbytečně rozšíří. Ale zavinovací šaty se střední délkou sukně dají vyniknout všem přednostem boubelek.

Délka šatů po kolena také nejlépe nahrává retro stylu. Trendy jsou růžové, béžové i modré proužky, puntíky, vintage bílé krajky a vyšívání i jemná kvítka.

Co s midi v zimě?

V chladném počasí je ideální podvléknout midi šaty tričkem nebo rolákem. Střední délce sukně budou slušet jak punčochové kalhoty, tak džíny, vysoké kozačky i tenisky. Nebojte se bláznivých kombinací, protože hravost a uvolněná móda je to, co profiluje aktuální trendy. Pojďme toho využít!

Umíte vy nosit letní šaty v zimě? Nebo to považujete za podivný výstřelek, který patří jen na instagramy hvězd?