Kvalitní čištění dešťové je zásadní

Pokud chcete používat dešťovou vodu i v domácnosti, musíte zajistit její dokonalé vyčištění. Jak na to? To vám ukážeme v tomto článku.

Dešťovou vodu můžete použít k zalévání, splachování i k praní. Má celou řadu benefitů, které běžná užitková voda nemůže nabídnout. Než se ale vrhnete do jejího používaní i ve vaší domácnosti, musíte si uvědomit, že je potřeba ji také kvalitně filtrovat.

Filtrace je důležitá

Aby bylo možné dešťovou vodu používat, je třeba ji také profiltrovat. Než se nádrž na dešťovou vodu zaplní, je potřeba nejprve provést vyčištění. Tím se výrazně sníží její zanášení usazeninami, které by bylo později mnohem obtížnější odstraňovat. V horších případech by tyto usazeniny mohly úplně ucpat výstupní otvor a voda by se tak nemohla dostat ven.

Mezi další výhody filtrace patří i fakt, že se po vyčištění voda tolik nekazí. Pokud navíc k prvnímu pročištění použijete filtr s malou velikostí ok, nemusíte s dešťovou vodou dále už nic dělat. Stačí ji držet v vyčištěné nádobě, kde nemůže dojít k samovolnému znečištění. Není od věci zajisti i kvalitní doplňování dešťové vodyv podobě dobře filtrovaného přítoku.

Nakupujte jen kvalitní zboží

Jak správně čerpat vodu z nádrže? Jinak, než si možná myslíte. Při čerpání vody ze studny se používá klasických čerpadel a postupů. Pokud skladujete svoji dešťovou vodu v nádrže, využijte sací soupravu, kterou je možné umístit přímo na dno. Pokud žádnou takovou nemáte, nikdy se vám nepodaří z nádrže dostat veškerou vodu.

Pokud chcete více využívat přírodních zdrojů a nevadí vám umístit nové prvky na zahradu, pak navštivte Eshop.Afriso.cz. Jedná se o internetový obchod, kde naleznete vše potřebné pro uskladnění a doplňování dešťové vody. Eshop se ale zaměřuje především na bazény a bazénové systémy. Kvalitní dezinfekce, chlor i bazénové systémy – to vše v tomto obchodě naleznete.