5 užitečných rad pro praktický domov

Všichni chceme mít domov zařízený útulně, pohodlně a prakticky. Jestliže zařízení vašeho bytu bude plnit svoji funkci, ušetříte čas i peníze a i díky tomu se budete celkově cítit lépe. Také pořádek a uspořádání jsou důležitým aspektem útulného domova, ovlivňuje náladu v čase stráveném doma.

Všechno má své místo

Udržet v bytě pořádek představuje dostatek úložných prostor. Jestliže každá věc nebude mít v bytě svoje místo, strávíte hodiny hledáním a doma brzy zavládne chaos. Dostatek nábytku na ukládání věcí potřebujete i v malých bytech, kde to bývá často problém. Je třeba využít každého místa, můžete například snížit stropy a ve vytvořeném prostoru skladovat sezónní věci jako lyže či vánoční ozdoby.

Domů chodíme spát

Mnozí z nás se vrací domů opravdu tak pozdě, že v něm v podstatě skutečně jen přespávají, všichni ale potřebujeme kvalitní spánek, aby tělo zregenerovalo a bylo odpočinuté na další den.

Základem dobrého spaní je kvalitní postel, hlavně rošt a matrace. Také je důležité mít příjemně zařízenou, dobře větranou místnost, kde budeme usínat. V ložnici nepřetápějte, jinak spánek nebude dostatečně kvalitní.

Doma musí být teplo, ale všude jinak

Vytápějte efektivně, zabraňujte tepelných ztrátám a hlavně: regulujte teplo. Každý zbytečný stupeň navíc zvyšuje náklady na vytápění o 7 %. Proto používejte termostaty a regulační hlavice na radiátorech.

Tepelné ztráty snížíte dobře těsnícími plastovými okny, i v zimě zatahujte žaluzie, okenní tabule nebudou tolik chladnout a odebírat drahocenné teplo z místnosti.

Udržujte nízké náklady, neplýtvejte

Náklady na bydlení a domácnost představují největší částku, kterou musíme uvolnit ze svých příjmů. Proto je rozumné náklady čas od času zkontrolovat a přehodnotit všechny položky. Jediný způsob, jak je opravdu snížit, je neplýtvat energiemi, vodou, teplem a jídlem.

Předcházejte katastrofám

V každé domácnosti se občas něco porouchá, či se stane nějaká nehoda. Pro ten případ mějte sjednané pojištění domácnosti. Nemusíte se obávat, že vás sousedi vytopí nebo silný vítr odnese střechu, z pojistky zaplatíte nutné opravy a nemusíte se bát, že to bude nad vaše síly. O vhodném typu pro vás se poraďte s odborníky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *