Bazalka a její použití

Osobně jsem si tuto bylinku velmi oblíbila a mám jí celoročně k dispozici. V létě jí mám na zahrádce a během zimního období v truhlíku na okně. Bazalku používám velmi ráda jak do polévek, pomazánek, salátů. Pokud se mi urodí během léta hodně bazalky, skladuji jí v mrazničce, ale výborné je i bazalkové pesto. To vydrží v uzavřených sklenicích na chladném místě dost dlouho a kdykoliv máte po ruce třeba k těstovinám. Bazalka však není určená pouze ke slaným pokrmům, ale klidně i desertům. Jedním z takových příkladů je bazalkové tiramisu. Nejchutnější jsou samozřejmě čerstvě sklizené listy, které můžete i naložit do olivového oleje. Mimo své nezaměnitelné chuti nachází bazalka uplatnění i mimo kuchyni.

Bazalka a její použití

Léčivé účinky bazalky

A to v léčbě některých onemocnění a prevence. Působí jako přírodní antibiotika a má protizánětlivé účinky. Pomáhá při nachlazení, bolestech hlavy, žaludečních potížích. Podporuje tvorbu mateřského mléka a mírní menstruační bolesti. V dnešním článku vám přinášíme takový malý bonus v podobě receptu na bazalkové víno. A k čemu je vůbec dobré? Působí proti únavě, depresi a závratím. Samozřejmě ho nesmíte vypít přespříliš, protože byste si naopak závratě ještě způsobili požitím většího množství alkoholu. Doporučuje se vypít jedna sklenička po jídle.

Recept na bazalkové víno

Budeme potřebovat čerstvé lístky bazalky, které opláchneme a necháme na sítku okapat. Do džbánku si nalijeme bílé víno a bazalkové lístky do něj natrháme. Můžete je vhodit i celé, ale natrháním lístky pustí svou esenci. Klidně můžete dřevěnou vařečkou ještě lísky ve víně trochu podrtit. Takto uložíme na chladné místo nejlépe do lednice. Následující den víno přecedíme a pomocí trychtýře nalijeme opět do láhve a zajistíme korkem. Každý večer si dejte po večeři skleničku bazalkového vína a deprese zmizí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *