Recept na všemi oblíbené muffiny

Muffiny mohou být různých chutí od karamelových, čokoládových, ořechových, kokosových až po třeba tvarohové. Když pominu sladkou variantu, mohou klidně být s kuřecím masem, sýrem, anglickou slaninou. Jde skutečně o velmi oblíbený druh pokrmu, který umožňuje naplno rozvinout fantazii, spotřebovat různé domácí zbytečky a navíc příprava nezabere mnoho času. Nejideálnější je držet se universálního receptu, který umožňuje upéci jakýkoliv druh muffin. Podle chuti už pak jen přidáte sezonní ovoce, rozmačkaný banán, oříšky, marmeládu, kousky čokolády a co vás napadne a co dům dal.

muffiny

Potřebné ingredience

  • 250g hladké mouky
  • Jedno vejce
  • 8 lžic oleje
  • 150ml mléka (jakékoliv)
  • Balíček kypřicího prášku do pečiva
  • 150g cukru nebo jiné sladidlo podle chuti

Postup přípravy

Dáme si do misky všechny tekuté ingredience a pořádně mícháme dohladka. Poté postupně přisypeme sypké ingredience a teprve na závěr se rozhodneme, čím budeme těsto ochucovat. V případě dvoubarevných muffinů si těsto rozdělíme na dvě polovičky a jednu můžeme udělat kakaovou a druhou klidně ořechovou. Universální těsto je možné použít podle chuti.

Tip na květákové muffiny

Těsto je stejné, jako na květákový nákyp. Rozmačkáme si vidličkou květák a přidáme sůl, pepř, bylinky, uzeninu a vejce. Hotové těsto umístíme do košíčku a upečeme. Pro zpestření je možné přidat do těsta i strouhaný sýr. Květákové muffiny chutnají teplé k bramborům a okurkovému salátu. Ale i studené, jako součást zeleninové obložené mísy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *