Bez jakých spotřebičů se v kuchyni neobejdeme?

[dropcap]R[/dropcap]ekonstruujete kuchyň, máte jasno o rozložení i celkovém vzhledu, ale co vás stále trápí, to jsou spotřebiče? Pokud nevíte, jaké vybrat, přinášíme vám několik tipů. Prvním kritériem je samozřejmě kvalita, v čemž určitě vynikají spotřebiče značky Gorenje. Tato značka má na světovém trhu nejenom bohatou tradici, ale i pozitivní reference a tak s nimi rozhodně chybu neuděláte.

shutterstock_164644823

Základní příprava jídel

To, co by v žádné kuchyni nemělo chybět, je to hlavní, a to kombinace trouby a sporáku. V jeho případě můžete volit plynový sporák, stejně jako indukční, nebo sklokeramickou desku. U trouby se zase vyplatí hledět na moderní funkce. Třeba na samočisticí schopnost, stejně jako na schopnost zjistit teplotu uvnitř připravovaného pokrmu. Ideální třeba při pečení masa.

Chlazení či ohřev jídel

Zde je také jasné, o jaké spotřebiče se jedná. Tím prvním je samozřejmě lednice, a to jak klasická, tak i vestavná. Ideální je kombinace s mrazákem. Na co hledět při výběru, to jsou také její funkce (třeba snadnější uchování ovoce a zeleniny), ale také vnitřní objem. Ideální je vybírat dle velikosti rodiny.  S ohledem na ohřev jídel je nejlepší volbou mikrovlnná trouba. Řada domácností ale tento spotřebič využívá i ke klasickému vaření a tak by měl mít i u vás doma své místo.

Mytí nádobí

Činnost, kterou má rádo jenom málo lidí. Naštěstí vývoj šel natolik kupředu, že součástí každé moderní kuchyně musí být i myčky. A podle čeho je vybírat? Mezi hlavní parametry patří:

  • Funkce a počet mycích programů
  • Velikost – kolik pojme sad nádobí
  • Spotřeba vody
  • Spotřeba elektřiny
  • Hlučnost
  • Bezpečnostní funkce – brání třeba vytečení vody

I u myčky poté platí podobně jako u lednice to, že lze volit vestavné, nebo klasické provedení. A co dodat na závěr? Že nejenom u myček je dobré kromě funkcí hledět také na celkový vzhled spotřebiče.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *