Sedací souprava je základ obývacího pokoje! Víte, jak ji vybrat?

Sedací souprava představuje nejdůležitější vybavení obývacího pokoje. Vzhledem k tomu, kolik místa v interiéru zaujímá, se tak stává jeho dominantou, na které spočinou první zraky vašich návštěv. Jeho výběr mnohým z vás nepřipadá nijak zvlášť složitý, než dojde na věc. Pak je drtivá většina z vás zaskočena nejen výběrem vhodné velikosti, ale i počtem míst k sezení, orientací či správným umístěním. Vybrat tu pravou není jen tak, s našimi tipy to ale zvládnete hravě. Pokud jste dospěli k názoru, že vaše stávající sedací souprava potřebuje vyměnit, nechte se námi inspirovat a buďte si jistí, že s námi nemůžete udělat chybu!

sedací souprava

  • Sedací souprava a její tvar

    Hned v první řadě je důležité udělat si jasno v tom, jakou sedací soupravu vlastně hledáte. Jak jistě víte, k dostání je rohová sedací souprava, ale i sedací souprava do tvaru L či U, nebo zkrátka jen jednoduchá varianta. Nevíte, pro jaký typ se rozhodnout? Pak pracujte s dispozičními proporcemi vašeho interiéru. Zamyslete se, kam chcete sedačku umístit a na jakou stranu by se měla otevírat.

  • Jak vybrat velikost?

    Spousta lidí dělá tu chybu, že sedací soupravu vybírají ukvapeně. Je samozřejmé, že i u vás se čas od času sejde více lidí – například na rodinné oslavě – které budete chtít pohodlně usadit. Rozhodně ale tomuto faktu nepřizpůsobujte výběr sedací soupravy! Jen pro pár dní v měsíci, ne-li roce je naprosto zbytečné pořizovat si obrovskou sedačku, kterou v podstatě ani nevyužijete.

  • K čemu ji budete využívat?

    Dalším důležitým úkolem je uvědomit si, k čemu vám sedací souprava bude sloužit. Někdo ji využívá především k lenošení u sledování oblíbeného televizního pořadu, pro jiného je naopak neodmyslitelnou součástí společných chvilek s rodinou. Ruku na srdce: K čemu vám bude sloužit sedací souprava? Podle účelu je vhodné zvolit její hloubku. Zatímco pro pohodlné lenošení můžete volit sedačku hlubší, pro scházení se s rodinou či přáteli je ideálnější mělká sedací souprava.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *