Čistíme lednici!

Lednici používáte každý den, a proto si jistě zaslouží svědomitou péči. Vyčistit lednici doslova „do čista“ se vám může na první pohled jevit jako příjemný úkol, kterého byste se rádi zhostili s chutí, ovšem dnes bude řeč o jiném čištění – nikoli o vybílení jídla. Pokud jste si všimli, že vaše lednice příliš nevoní, věřte, že za tím může být celá řada příčin – buďto v lednici skladujete příliš aromatické potraviny, nebo se uvnitř něco kazí. Ať tak či onak, musíte s tím něco udělat, jinak se při každém otevření lednice vaším bytem ponese nevábná vůně. S našimi tipy svou lednici uklidíte raz dva – necháte si poradit?

Lednice

1. Každý zpravidla začne odmrazením lednice. Nechcete-li čekat i několik hodin, než led odtaje sám, jděte tomuto faktu trochu naproti. Jistě znáte fígle, které se doporučují, chcete-li rychleji odmrazit lednici, my vám poradíme hrnec s teplou vodou. Ten postavte na dřevěné prkénko a čekejte.

2. Jednou za měsíc byste vaší lednici měli zevnitř umýt roztokem sava či vodou smíchanou s octem. Vzhledem k vysoké vlhkosti, která je pro lednici typická, je vnitřek ideálním místem k šíření bakterií a plísní. Určitě chcete v takovém prostředí skladovat potraviny?

3. Rozhodnete-li se pro pořádek ve vaší lednici, vyndejte z ní veškeré potraviny. A to i z mrazáku, nic nesmí zůstat uvnitř. Přemisťujete během čištění potraviny z jedné police na druhou? Pak děláte chybu, neboť tímto způsobem jen jídlo kontaminujete čistícími prostředky. A to byste pak určitě nechtěli jíst.

4. Mezi nejnáchylnější potraviny pro pohlcování pachů patří mléčné výrobky. z tohoto důvodu je důležité myslet na to, kam a vedle čeho je umisťujete. V žádném případě ne neskladujte vedle ryb, které byste vždy měli ukládat v uzavřených obalech.

5. Důkladně jste vaší lednici vyčistili, ale stejně vám pořád nevoní? Pokud i přes veškerou snahu bojujete se zápachem, zkuste do vaší lednice umístit několik nakrájených plátků citronu nebo misku s octem či jedlou sodou. Všechny tipy by měly zafungovat. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *