Bydlení na půdě – tipy při zařizování

Podkrovní bydlení může být splněným snem, ale také velmi tvrdým oříškem, pokud jde o zařizování. Zkosené stěny, trámy v interiéru, nižší stropy v místě skosení střechy, s tím vším si musíme poradit když přemýšlíme o tom, jaký nábytek si do podkroví pořídit.

Na půdě, víc než kde jinde, si musíte všechno pečlivě proměřit a teprve potom se pustit do nakupování vybavení jednotlivých prostor. Ještě lepší je nakreslit si svou představu příštího bydlení, tak budete v zařizování mnohem snadněji postupovat. Jistě vám pomůžou i naše tipy.

Nábytek pod zkosenou část

Do nižší části místnosti se hodí komody a skříňky na prádlo. Zkuste si ale pořídit i poloviční šatníky, vždyť na zavěšení košil, halenek, či svetříků nepotřebujete vysokou skříň. Pod zkosenou střechu můžete postavit psací stůl, při sezení nepotřebujete nad sebou tolik místa, jako když stojíte. Pokud chcete dát do nižší části postel, nezapomeňte, že nad sebou potřebujete mít dost místa, nejlépe aspoň 120 cm. Tak máte zaručeno, že se při vstávání pokaždé nebouchnete do hlavy a při usínání nebudete mít pocit, že na vás padá strop.

Zkosená stěna ve štítu domu má také své kouzlo, Zavěste na ni poličky až do špičky a máte originální knihovnu nebo dost místa na všechny hračky vašich dětí.

Využijte typické podkrovní architektonické prvky

Nebojte se zakomponovat do obytného prostoru trámy i krovy, využijte členitosti střechy a zabydlete si i vikýře. Právě v nich je pro dostatek denního světla vhodné vytvořit koutek na čtení či ruční práce. Nebo využijte intimity takového místa na romantické posezení ve dvou, třeba při odpolední kávě.

U střešní trámů dodržte jejich nosnost a nezavěšujte na ně nic těžkého, ale drobnou dekoraci nebo závěs s pokojovou květinou jistě unesou.

Pokud chcete zachovat celý prostor otevřený, můžete některé jeho části vyvýšit vybudováním pódia, pod nímž tak vzniknou potřebné úložné prostory pro sezónní věci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *