Klimatizace v létě – plusy, mínusy, rizika

Horké letní dny si bez klimatizace na pracovišti, ve veřejných budovách i hromadné dopravě neumíme představit. Mnozí z nás ji mají už i doma. Používání klimatizační jednotky má ale svá pravidla, která je dobré dodržovat, abyste se vyhnuli zbytečným zdravotním problémům.

Proč je dobré pořídit si klimatizaci a jak ji používat, aby nám byla k užitku?

V létě chladí v zimě hřeje

Ano, díky klimatizaci se horké léto zdá snesitelnější, pokud nemůžeme právě být někde u vody. Je příjemné pobývat v místnosti, kde se nepotíte už jen proto, že je tam velmi teplo.

Klimatizační jednotka ale dokáže pracovat i opačným způsobem: v případě potřeby vám vzduch v místnosti ohřeje. To je jeden z důvodů, proč je výhodné mít ji doma.

Výhody mobilní klimatizace

Protože je na kolečkách, můžete si ji převézt tam, kde ji právě potřebujete. Nemusíte kvůli ní vysekávat díry do zdi ani dělat nějaké stavební úpravy. Mobilní klimatizace je nenáročná na údržbu a snadno se obsluhuje. Navíc některé typy dokážou i zbavit prostor vzdušné vlhkosti. Zajímavá je i její pořizovací cena, ta je oproti vnější klimatizaci o dost nižší.

Jak se vyhnout zdravotním rizikům spojeným s používáním klimatizace

Sedíte v kanceláři, kde je příjemných 22° C díky klimatizaci, která jede od rána naplno. Jenže pracovní doba skončí a vy se ocitnete v ulicích rozpáleného města, kde se teplota vzduchu pohybuje vysoko nad třicítkou. Takový teplotní šok může způsobit řadu problémů, od obyčejného nachlazení přes různé alergie, astmatické záchvaty, bolesti hlavy či kloubů až k angíně.  U lidí se slabší imunitou může dojít až ke kolapsu.

Abychom přechody z klimatizovaných prostor zvládali, neměl by rozdíl teplot přesáhnout sedm stupňů. To znamená, že při  30° C venku by místnost měla mít nejméně 23° C,pak máme šanci zvládnout léto bez zdravotních komplikací.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *