Bydlení s alergikem: 3 užitečné fígle

Bydlení s alergikem není žádný med. Pokud i vy máte doma alergické dítko, jistě se jakožto svědomitý rodič ze všech sil snažíte jej ochránit před nepříjemnými záchvaty, leč bohužel doprovází váš život. Bydlení s alergikem si vyžaduje neustálou kontrolu nad úklidem, proto je i u vás doma jistě praní, utírání prachu, vysávání na denním pořádku. Chcete-li udělat maximuma my věříme, že anopak si nenechte ujít dnešní článek. Následující řádky vás přesvědčí, že i život s alergikem může být růžový, byť se to tak na první pohled nezná. Stačí znát ty správné fígle. 

shutterstock_143264563

Správné sušení prádla

Horké počasí láká svědomité hospodyňky pověsit prádlo ven. Což o to, samozřejmě je to mnohem praktičtější, nežli jej sušit doma, přeci jen nezabírá tolik místa. Ovšem bydlení s alergikem tak trochu komplikuje i tuto – pro většinu lidí naprostou – banalitu. Pokud máte doma alergika, pak si sušení prádla venku dobře rozmyslete. Pamatujte, že pyl a prach se na prádle velice snadno zachytí a co víc, ještě snadněji se tam udrží. Takže pokud se chcete vyhnout záchvatům, nechte raději prádlo uschnout doma…

Jak je to s vlhkostí?

Vlhké zdi jsou nepříjemným problémem celé řady domků i bytů. Jenže pozor – pokud hledáte způsob, jak bydlení s alergikem co možná nejvíce usnadnit, pak si vlhkost doma musíte patřičně hlídat. Vlhkost se totiž velice dobře přátelí s plísněmi, jež představují skutečný nápor alergenů – a to pro alergika není to nejlepší, co byste mu mohli dopřát.

Máte doma rohožku?

Rohožka je věc, na kterou mnoho lidí zapomíná. Pro bydlení s alergikem však není nepsanou povinností jen jedna rohožka, ba naopak rohožky hned dvě. Ať už si vyrazíte do přírody nebo jen přijdete domů z práce, ulpí na vás nános prachu a pylu, který velice snadno přinesete až domů, alergikovi přímo pod nos. Na obě strany dveří proto umístěte rohožku a snažte se ihned po příchodu domů odložit oděvy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *