Chcete terasu? Zvolte si dřevo

Mít nebo nemít na zahradě terasu je velký rozdíl. Bez ní můžete zapomenout na pořádání zahradní večírků, případně na obědy na čerstvém vzduchu.

Navíc tento druh konstrukce dokáže zvednout cenu pozemku, a sice razantně. Plusem také je, že hlavně dřevěná terasa nemusí stát majlant, zvláště, když se do ní pustíte svépomocí.

Proč si vybrat dřevo?

Dřevo je krásný materiál, který je v naturálním prostředí zahrad jako doma. Samozřejmě, i přírodní kámen, potažmo dlažba z betonu vypadají velmi dobře, nicméně jsou často mnohem dražší a realizace může být také složitější, hlavně tedy na svažitém pozemku.

Dřevěné konstrukce je sice nezbytné alespoň jednou do roka natírat ochrannými laky, nicméně i tak se tato investice vyplatí. Těch pár minut ročně, co budete trávit natíráním, vám určitě moc neublíží.

Kam umístit terasu?

Stejně jako je důležitý materiál, tak je nutné přemýšlet i nad umístěním. Nemělo by se jednat o lokalitu, kde je celý den stín, ale zároveň není dobré, aby na terasu neustále pražilo slunce. Ideální je proto ji postavit hned u domu.

Snadněji ji pak dostanete pod střechu, a navíc budete blíž u lednice a rovněž snadno zapojíte venku všechny potřebné elektrospotřebiče, třeba gril.

Vhodné nástroje

Pro budování terasy je potřeba mít vhodné nástroje. Už malí školáci vědí, že se hodí mít vždy po ruce pilku, kladivo a šroubovák. V případě stavby konstrukce typu terasa jsou však důležité i další věci, třeba distanční podložky nebo rektifikační terče. Ty dokáží udržet terasu suchou, respektive rovnou.

Také se nezapomeňte vybavit velkým množstvím nerezových vrutů všech velikostních kategorií, nechcete-li tedy desky k sobě lepit. Tyto a mnoho dalších nástrojů, vhodných k budování, naleznete například v obchodě Gardina.cz. Tam se můžete spolehnout jak na kvalitu, tak i na výbornou cenu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup