Citronová tráva – pěstování

Citronová tráva se bude hodit jako dochucovadlo do mnohých pokrmů. Možná už jste na tuto rostlinu narazili v nabídkách zelenin. Jedno je však jisté, čerstvě utržený trs citronové trávy bude vždy chutnější a kvalitnější než v případech, kdy byste si ho koupili. Citronovou trávu můžete pěstovat přímo v kuchyni a mít ji tak prakticky kdykoliv po ruce. Poradíme, jak na to!

Citrónová tráva
Citrónová tráva

Pěstování ze sazenice nebo ze semínka

Citronovou trávu můžete pěstovat buď již ze sazenice, kterou koupíte v některých zahradnictvích, nebo se o to můžete pokusit ze semínka.
Dáte-li přednost pěstování od počátku, musíte nejdříve zakoupit semena. Ty seženete za pár korun – je však potřeba počítat s tím, že mají nízkou klíčivost. Vyklíčí vám jich asi pouze třetina, to vám však bude rozhodně stačit.

Klíčivost citronové trávy se pohybuje v rozmezí okolo 10 až 20 dnů. Je nutné zajistit kvalitní půdu. Protože se jedná o subtropickou rostlinu, má rovněž zvýšené požadavky na teplotu, ta by se měla pohybovat zhruba okolo 22 stupňů.

Vyšší nároky na zálivku

Citronová tráva má také podstatné nároky na zálivku. Je nutné pravidelné zalívání, substrát by neměl prakticky nikdy vyschnout, pozor však na přelití, ani to není na místě.

Subtropická rostlina vyrůstá až do metrové výšky. Pokud ji však budete pravidelně zastřihávat, její vzrůst pochopitelně omezíte. V teplé části roku je možno citronovou trávu pěstovat i na zahradě. Smiřte se však s tím, že mrazy nevydrží.

Budete-li pěstovat citronovou trávu v interiérovém prostředí, může vám vydržet i několik roků. Nejen, že budete mít vždy po ruce zdravou a chutnou zeleninu, ale v určitých případech rostlina dokáže i zpestřit design vnitřních prostorů. Pěstování je poměrně nenáročné. Máte-li dostatek místa, rozhodně to stojí minimálně za zkoušku!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Radek Blinka

Jak vypadají interiérové nebo exteriérové prostory bydlení mi není v žádném případě jedno. Vždyť právě z maličkostí se skládá celek, který může vést k všestranné spokojenosti. Občas narazím na něco zajímavého, nebo mě něco napadne, tak proč se o to nepodělit v nějakém tom článku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *