Doplňky interiéru – Které jsou ty vaše oblíbené?

Při zařizování interiéru hrají podstatnou roli doplňky a materiály, ze kterých jsou vyrobeny. Ty zvyšují jednak útulnost, ale také individualitu, která prozradí něco o vašem vkusu a stylu. Nedá se tedy jednoznačně říci, zda jsou lepší plastové, textilní, kovové doplňky či přírodní materiály. Záleží vždy pouze na vás, kterému stylu a materiálu dáte přednost. V dnešním článku se podíváme na některé z možností.Rohová sedací souprava

Skleněné království

Možná, že se někomu může zdát, že sklo působí příliš chladným dojem. Zatímco další jsou nadšenci, protože ve skle spatřují mnoho praktických vlastností. Designové prvky, jako jsou prosklené stěny, vitríny, skleněné police se hodí nejen do bytu, ale i komerčních prostor. Mezi oblíbené se neřadí však pouze kvůli své elegance, ale sklo má výjimečnou vlastnost. A sice dokáže prosvětlit a opticky rozšířit danou místnost. S úspěchem lze využít především v tmavém či menším interiéru. Architekti pomocí prosklených příček dokážou rozdělit místnost, aniž by jí ubrali vzdušnost a přirozené osvětlení.

Elegantní kov

Opět jeden z materiálu, který může působit odcizeně, studeně a neútulně. Opak je pravdou. Kovové doplňky si v poslední době získávají stále větší oblibu. Kov není náročný na údržbu a čištění jeho povrchu je snadné. Hojně využíván je v kuchyních, kde ho můžete vidět v podobě úložných modulů a různých polic. Působí moderním až nadčasovým i elegantním dojmem. Nerezové spotřebiče včetně nádobí se pyšní svou dlouhou životností. Kov se dá však s úspěchem využít v celém bytě.

Stopy přírody

Přírodní doplňky patří snad mezi nejoblíbenější už pro svou útulnost a příjemný vzhled. Přírodní materiál se navíc dobře snáší i s ostatními umělými materiály. Ať už se jedná o kámen, dřevo, keramiku, ratan a mnoho dalších. Interiéry, kde převládají tyto hřejivé prvky, působí zabydleným a útulným dojmem, který vyzařuje náklonnost ke všemu přírodnímu. Navíc jde snad o nesmrtelný styl, který tady byl, je a stále bude.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *