Dřevěný nábytek vyžaduje pravidelnou kontrolu a péči

Dřevěný nábytek tvoří i nadále velkou část bytového vybavení. Setkáte se s ním pochopitelně i ve venkovních prostorách bydlení. A především venku, tedy například na zahradách nebo na dvorku je nábytek vystaven zvýšenému nebezpečí. Je nutné si uvědomit, že na něho působí velice nepříznivé povětrnostní podmínky – například ostré sluneční paprsky, střídání tepla a chladna, nebo zvýšená vlhkost. To všechno jsou podměty k tomu, aby nábytek chátral. Pokud ale tyto nástrahy nepodceníte, nemusíte se obávat, že byste si snad nábytku dlouho neužívali. Postačí pouze správná péče.

shutterstock_276708707

Ochrana před nepříznivým počasím

Základem je ochrana před nepřízní počasí. Tak například na podzim je zapotřebí nábytek uskladnit na suché a teplotně alespoň zhruba stabilní místo. Ještě před tím ale nezapomeňte nábytek očistit. Zbavte ho nečistot a prachu. Umyjte ho vlhkým hadříkem. Určitě ho ponechejte dostatečně proschnout.

Někdy je zapotřebí nátěr

V mnohých případech se dá velmi efektivně dřevěný nábytek ochránit nátěrem. Jedná se o speciální lazury a povrchové nátěry, které zaručují jeho větší odolnost. Na trhu je k dispozici spousta takových výrobků. O vhodnosti jejich použití ke konkrétním účelům se však určitě nezapomeňte poradit s odborníky.

Nejlepší je, pokud si vyberete takový nátěr, který se vyznačuje nižší viskozitou a rychlejším procesem schnutí. V těchto situacích si zásadním způsobem zjednodušíte práci. Při natírání pracujte ve větraných prostředích, nátěry mají totiž svůj charakteristický zápach!

Nebudete-li podceňovat pravidelnou kontrolu a péči o veškeré dřevěné prvky v domácnosti, nejen ty venkovní, které jsou však vystaveny největšímu nebezpečí, nemůže se stát, že byste s kvalitním nábytkem nebyli spokojeni. Poslouží vám tak spoustu roků ke svým účelům.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Radek Blinka

Jak vypadají interiérové nebo exteriérové prostory bydlení mi není v žádném případě jedno. Vždyť právě z maličkostí se skládá celek, který může vést k všestranné spokojenosti. Občas narazím na něco zajímavého, nebo mě něco napadne, tak proč se o to nepodělit v nějakém tom článku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *